VPN چیست؟ آیا شما به یکی نیاز دارید؟ راهنمای VPN ژانویه 2020 برای Newbies


جدید برای VPN ها؟ بدون نگرانی - همه باید از جایی شروع کنند!

در vpnMentor ، ما برای کمک به اینجا هستیم. اگر هنوز هم سؤال می کنید VPN چیست ، چگونه کار می کند ، در کجا می توانید از آن استفاده کنید و کدام یک را انتخاب کنید ، به جای مناسب رسیده اید. به ما بپیوندید زیرا همه چیز تازه وارد را در مورد اصول اولیه این فناوری فوق العاده مفید می داند. و از نکات فنی نگران نباشید!

بیایید درست غرق شویم ، باید?

فهرست مطالب

 1. VPN چیست؟?
 2. VPN خوب چیست?
 3. چگونه VPN ها کار می کنند?
 4. چگونه یک VPN حریم شخصی من را تضمین می کند?
 5. استفاده از VPN آسان است?
 6. آیا می توانم از VPN به صورت رایگان استفاده کنم?
 7. آیا VPN ها قانونی هستند?
 8. جوانب مثبت و منفی VPN
 9. شروع شدن
 10. آنچه را باید در VPN جستجو کنم?
 11. خلاصه
 12. کدام VPN بهترین هستند?

VPN چیست؟?

VPN مخفف است Vهمرنگ پقدم زدن نکار یک شبکه خصوصی مجازی ارائه می دهد در صورت گشت و گذار در وب ، از درجه بالاتر محافظت و حفظ حریم خصوصی خواهید بود, چه در خانه و چه در خارج.

اما چگونه به این هدف دست می یابد?

به عبارت ساده تر ، یک VPN ایجاد می کند ارتباط امن بر فراز شبکه های عمومی (مانند Wi-Fi در حمل و نقل عمومی ، هتل ها یا کافه مورد علاقه شما) و همچنین شبکه های خانگی (مانند سرویس ارائه شده توسط سرویس اینترنت شما).

توسط مسیریابی ترافیک خود از طریق سرورهای تخصصی و رمزگذاری داده های شما, VPN فعالیت آنلاین شما را پنهان می کند و از خطرات زیادی در وب محافظت می کند - از حملات هکرها به فروش داده ، سرقت هویت, و خیلی بیشتر.

اکنون تئوری کافی است! چگونه امور به نظر می رسد در عمل?

VPN در بسیاری از مناطق آنلاین مفید است. آنها نه تنها ارائه می دهند امنیت بهتر برای شما و دستگاههای شما, اما آنها همچنین می توانند به شما کمک کنند دور زدن سانسور و از هرجایی به محتوای مسدود شده جغرافیایی در اینترنت دسترسی پیدا کنید!

بنابراین ، اگر می خواهید دسترسی داشته باشید نتفلیکس ایالات متحده در خارج از کشور, تماشای جریان های تلویزیونی کشور خود را در حالی که خارج از کشور هستید ، یا به سادگی طرفدار اینترنت بدون مرز هستید, یک VPN محکم با یک لیست سرورهای بزرگ و سرعت سریع باز خواهد شد دنیاهای سرگرمی کاملاً جدید برای لذت بردن شما.

VPN این روزها در همه جا قرار دارد. از شرکتهای بزرگ گرفته تا سازمانهای دولتی, از فناوری VPN اغلب برای تأمین دسترسی از راه دور و ایمن استفاده می شود به شبکه های سازمان.

علاوه بر این ، بسیاری از افراد عادی که از حریم شخصی خود - مانند شما - قدردانی می کنند - از شبکه های خصوصی مجازی استفاده می کنند قرار گرفتن در معرض را به حداقل برسانید و خود را محافظت کنند از بسیاری از تهدیدهای موجود در اینترنت. دیگران به سادگی احتیاج دارند راهی برای بدست آوردن محتوای سانسور شده در کشورشان ، یا محدودیت های جغرافیایی در جریان و خدمات خارج از کشور.

هرچه باشد ، نتیجه نهایی این است VPN ها به بهتر شدن اینترنت کمک می کنند.

VPN خوب چیست?

ما قبلاً به شما تذکر دادیم که یک VPN چه کاری برای شما می تواند انجام دهد. اکنون زمان آن رسیده است تا در موقعیت های مختلفی که VPN ها به آن کمک می کنند ، بپردازیم. تعداد زیادی از آنها وجود دارد ، بنابراین ما لیست مفصلی را برای شما تهیه کرده ایم:

رفع انسداد Netflix ، BBC ، Hulu ، Amazon Prime Video و سایر محتوای Geoblocked

می خواهید بدست آورید کاتالوگ کامل Netflix ، حتی اگر در ایالات متحده آمریکا نباشید? یا شاید شما دوست دارید هولو را از هر جایی تماشا کنید؟ در مورد پخش برخی از BBC در خارج از انگلستان چطور؟ حتی می توانید به آسانی بدون توجه به مکانی که در آن واقع هستید ، به Amazon Prime Video دسترسی آسان داشته باشید.

معمولاً به دلیل Geoblocks قادر به انجام آن کارها نخواهید بود. اما با استفاده از VPN مناسب ، به راحتی می توانید وانمود کنید که در هر کشور دیگری که دوست دارید هستید, "فریب" وب سایتهای محدود جغرافیایی را به این فکر کنید که از مکان مناسب گشت و گذار می کنید.

بسیاری از سرویسهای پخش از اقدامات پیشرفته تشخیص VPN استفاده می کنند همه VPN ها نمی توانند دور بزنند, اما برخی از آنها وجود دارد ، مانند NordVPN, که می تواند هر چیزی را از حالت مسدود کند.

محافظت بهتر در شبکه های عمومی

آیا اغلب خود را با استفاده از wi-fi رایگان در پارک ها ، هتل ها ، کافه ها یا جاهای دیگر پیدا می کنید؟ سپس احتمالاً باید از خطرات شبکه های عمومی نا امن خبر داشته باشید. بین کلاهبرداری wi-fi ، حملات honeypot و هکرهایی که به راحتی می توانند داده های شما را رهگیری کنند, این یک فکر بسیار بد است که از وسایل شخصی خود در چنین مکان هایی بدون حفاظت اضافی استفاده کنید.

یک VPN از همه چیز مراقبت خواهد کرد, به شما امکان می دهد از شبکه های مختلف Wi-Fi عمومی به دور از چشم کنجکاو و در امنیت کامل لذت ببرید.

سطوح بالاتر ناشناس بودن

VPN هایی که به شما ناشناس "کامل" می دهند یک اسطوره است ، اما درست است که آنها داده های حساس شما را از افرادی که مایل به سوءاستفاده یا حتی سرقت آن هستند ، مخفی می کنند.

با پوشاندن فعالیت اینترنتی خود, یک VPN اطمینان خواهد داد که عادات مرور شما از ISP پنهان می ماند (ارائه دهنده خدمات اینترنت) و در موارد شدید ، دولت.

هر کس حق استفاده از حریم خصوصی را دارد و یک VPN ارزشمند برای حفظ این حق برای کاربران خود سخت تلاش می کند.

برخورد با سانسور

اگر قصد بازدید از کشوری را دارید که سانسور جدی به اینترنت تحمیل می کند - یا در حال حاضر در یک کشور زندگی می کنید - می توانید با یک VPN این مسئله را دور بزنید. یک سرویس VPN قابل اعتماد به شما امکان می دهد تا به بسیاری از سایت ها و خدماتی که قبلاً در دسترس نبودند دسترسی پیدا کنید.

این که آیا Google و Facebook در چین ، برنامه های VoIP در دبی یا رسانه های غربی در روسیه هستند ، دیگر لازم نیست که دیگر درباره سانسور دولت نگران باشید.

دسترسی نامحدود به اینترنت در مدرسه یا محل کار

معمول است که مدارس ، دانشگاهها و مکانهای کاری دسترسی به محتوا را که ممکن است نامناسب یا منحرف باشد محدود کنند. غالباً دلیل خوبی برای چنین محدودیت هایی وجود دارد ، اما بعضی اوقات بلوک ها می توانند کمی بیش از حد پیش بروند.

اگر از سایت هایی که بحث های سیاسی در لیست سیاه قرار گرفته اند خسته شده اید ، یا می خواهید وارد Facebook شوید و فید خبری خود را بررسی کنید, راه حل هوشمندانه استفاده از VPN است. اما به خاطر داشته باشید که اگر گرفتار شوید ممکن است با عواقب روبرو شوید - به خطر خودتان پیش بروید.

بهبود اتصال به اینترنت

در حالی که استفاده از VPN همیشه کمی از سرعت اینترنت شما طول خواهد کشید ، ممکن است به پیشرفت آن نیز کمک کند!

این ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما وقتی این موضوع را متوجه شدید بسیاری از ISP ها به طور فعال اتصالات را بهم می زنند وقتی تشخیص دهند که شما در حال پخش هستید ، فایلهای بزرگ را بارگیری می کنید ، یا به طور کلی از پهنای باند زیادی استفاده می کنید ، شروع به حس می کند.

هنگامی که یک VPN داده های شما را رمزگذاری می کند ، کشف کردن اینکه این شخص در واقع متعلق به شماست ، برای هر کس از جمله ISP شما بسیار دشوار خواهد بود و شما هیچ گونه برخوردی را تجربه نخواهید کرد. نتیجه? یک اتصال اینترنتی سریع و بدون قفل و سرویسی که برای آن پرداخت می کنید ، صفر است.

امن ، تورنت نامحدود

در حالی که تورنت به خودی خود غیرقانونی نیست ، بارگیری محتوای دزدان دریایی است. به این دلیل, تعداد معدودی از کشورها سایتهای بزرگ تورنت را ممنوع می کنند.

اگر در یکی از این کشورها قرار دارید, یک VPN به شما امکان دسترسی به این وب سایت ها را می دهد - اما مهم نیست که کجای دنیا هستید, یک VPN تمام فعالیت های تورنت شما را پنهان نگه می دارد از چشم کنجکاو.

همه VPN ها اجازه سرور کردن روی سرورهای خود را نمی دهند ، اما برخی مانند آنها CyberGhost, سرورهای خاص P2P ویژه بهینه سازی شده برای تورنت ارائه دهید.

جریان ایمن در Kodi ، زمان پاپ کورن و Putlocker

اگر از Kodi ، Popcorn Time یا Putlocker استفاده می کنید ، یک VPN می تواند تجربه جریان شما را تا حد زیادی بالا ببرد. می توانید موقعیت مکانی خود را نقاب کنید و به هر محتوایی که دوست دارید ، از جمله فیلم ها و نمایش های تلویزیونی که از نظر جغرافیایی محدود به کشورها یا مناطق خاص هستند ، دسترسی داشته باشید..

شاید مهمتر از همه, یک VPN اتصال شما را ناشناس و ایمن نگه می دارد. هیچ کس قادر به جاسوسی از فعالیت های شما از جمله سازمان های دولتی و حتی ISP شما نیست. از تهدیدات آنلاین ایمن خواهید بود, مانند بدافزارها و نرم افزارهای جاسوسی ، که می توانند در افزودنیها یا پسوندهای شخص ثالث تعبیه شوند.

در اینجا در vpnMentor ، ما توزیع محتوای دزدان دریایی را تشویق نمی کنیم ، اما از آزادی و حریم شخصی آنلاین پشتیبانی می کنیم.

به طور خلاصه ، روش های مختلفی وجود دارد که VPN می تواند به شما در تجربه بهتر و بدون محدودیت اینترنت کمک کند. چه از نظر حفظ حریم خصوصی ، امنیت و یا سرگرمی در ذهن شما باشد ، خیلی بیشتر از وب خارج خواهید شد. برای اطلاعات بیشتر در مورد کاربردهای مختلف VPN ها ، به مقاله ما در مورد انواع مختلف VPN و زمان استفاده از آنها نگاهی بیندازید..

VPN در مقابل سرورهای پروکسی

برای مثال ممکن است تعجب کنید که چرا باید برای دسترسی به محتوای جغرافیایی قفل شده ، یک VPN را روی یک سرور پروکسی ساده انتخاب کنید. سرور پروکسی یک مرد متوسط ​​است آدرس IP خود را بر روی اینترنت ماسک کنید ، بدون اینکه کاری انجام دهید تا داده های خود را ایمن کنید. اگر تغییر آدرس IP شما تنها کاری است که به دنبال آن هستید ، یک پروکسی ممکن است گزینه خوبی باشد.

با این حال ، یک VPN آدرس IP شما را تغییر می دهد ضمن رمزگذاری اطلاعات شما. شما می توانید از آن به عنوان یک سرویس در یک سرویس فکر کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت بین این دو و تصمیم گیری در مورد استفاده از آنها ، می توانید راهنمای ما برای VPN در مقابل پراکسی ها را بررسی کنید..

چگونه VPN ها کار می کنند?

همه چیز با مشتری VPN شما شروع می شود - رابط کاربری که اتصالات VPN خود را مدیریت می کنید. هنگامی که شما آن را راه اندازی کنید, شما می توانید یک سرور را در یک مکان مورد نظر خود انتخاب کنید مسئولیت تغییر مسیر و رمزگذاری ترافیک وب شما خواهد بود.

به طور معمول ، جزئیات ترافیک شما برای ISP شما قابل مشاهده است. وقتی VPN خود را راه اندازی می کنید ، تمام ISP می بیند که شما با سرور VPN ارتباط برقرار کرده اید - هر چیزی که گذشته باشد محدود نیست. اطلاعات شما قبل از رسیدن به مقصد ، از طریق VPN مسیریابی می شود.

3_4

شما همچنین یک آدرس IP متفاوت از آدرس واقعی خود بدست می آورید ، بنابراین هویت آنلاین شما همیشه محافظت می شود. مقصد انتخابی شما نمی داند که ترافیک شما از محل واقعی شما برمی گردد ، زیرا واقعاً از طریق سرور VPN ارسال می شود.

اگر این موضوع کمی گیج کننده به نظر می رسد ، به این روش فکر کنید: VPN شما واسطه ای است که شما استخدام کرده اید تا مطمئن شوید داده های شما در قفل و کلید قرار دارند زیرا از انتهای شما به وب سایت یا خدمتی که بازدید می کنید منتقل شده است. همچنین به شما می دهد با نگه داشتن IP ، دستگاه و مکان واقعی خود ، حریم خصوصی را محرمانه کنید (اگرچه ممکن است هنوز برای ارائه دهنده VPN قابل مشاهده باشند).

تا آنجا که به هر کس دیگری مربوط است, مکان دیجیتالی شما در هر جایی است که سرور VPN شما باشد, و آدرس IP شما همان آدرس ارائه شده است, که با هزاران کاربر دیگر به اشتراک گذاشته شده است. به عنوان مثال ، اگر در آلمان به سرور متصل هستید ، اکنون آدرس IP آلمانی در مکانی در برلین یا فرانکفورت دارید.

به خاطر داشته باشید که این فقط یک توضیح ساده درباره یک فناوری بسیار پیچیده است. اگر می خواهید در مورد عملکرد داخلی یک VPN اطلاعات بیشتری کسب کنید ، ما از شما دعوت می کنیم راهنمای عمیق ما در زمینه ساخت تونل VPN را بررسی کنید..

پروتکل های VPN

رمزگذاری VPN چیزهای بیشتری وجود دارد. یکی از مهمترین قسمت ها انتخاب پروتکل مناسب است.

بیشتر VPN ها از یک یا چند پروتکل زیر استفاده می کنند: PPTP ، L2TP ، SSTP ، IKEV2 و OpenVPN. معمولاً از طریق منوی تنظیمات می توانید به راحتی بین آنها جابجا شوید.

به عنوان یک قاعده کلی, هر زمان ممکن از OpenVPN استفاده کنید - بهترین تعادل بین سرعت و امنیت را ارائه می دهد. اگر در مورد جزئیات دقیق تر پروتکل های VPN کنجکاو هستید, نگاهی به مقایسه دقیق ما بیندازید.

چگونه یک VPN حریم شخصی من را تضمین می کند?

ممکن است از خود بپرسید که وقتی ارائه دهنده VPN شما اساساً ISP را به عنوان ناظر ترافیک اینترنت شما جایگزین می کند ، می توانید از ناشناسی کامل برخوردار شوید. این یک نگرانی معتبر است - و جواب این است شما هرگز نمی توانید 100٪ ناشناس باشید ، حتی با یک VPN.

خط مشی بدون گزارش

درک آن بسیار مهم است حریم خصوصی ناشناس نیست, و تفاوت زیادی وجود دارد مهم نیست چه چیزی ، ارائه دهنده VPN شما می تواند فعالیت آنلاین شما را مشاهده کند. مگر اینکه تحت یک خط مشی بدون قانون عمل کند.

بسیاری از خدمات VPN با حفظ حریم خصوصی قوی به شما قول می دهند که داده های اتصال و پهنای باند شما هرگز جمع آوری ، ذخیره یا به اشتراک گذاشته نمی شوند. این بدان معنی است که ارائه دهنده VPN با ورود صفر نمی تواند اطلاعات حساس شما را جستجو کند. از این گذشته ، عدم وجود هرگونه گزارش ، مانع از ارسال اطلاعات شما به مقامات می شود, در صورت درخواست آن.

به اختصار, خط مشی عدم ورود به سیستم ویژگی اجباری هر VPN است که ادعا می کند می تواند حریم شخصی شما را بهبود ببخشد.

مگر اینکه علاقه ای به حفظ ردپای دیجیتالی خود نداشته باشید ، همیشه باید به دنبال سرویس VPN باشید که هیچ گونه اطلاعات حساس را جمع آوری نکند - در صورت تمایل بررسی کنید بهترین VPN بدون گزارش در حال حاضر در بازار.

VPN و Tor

Tor ، همچنین با عنوان The Onion Router شناخته می شود یک شبکه ناشناس است که داده های شما را از طریق حداقل سه رله قبل از رسیدن به مقصد خود ارسال می کند ، اما محدودیت های آن را دارد. به همین دلیل است که اگر ناشناس بودن برای شما بسیار مهم است, این ایده خوبی است استفاده کنید ترکیبی از VPN و Tor

دو راه برای انجام این کار وجود دارد:

 • بیش از VPN
  در این مدل ، ابتدا به VPN خود و سپس به Tor متصل می شوید - از این طریق ، اشخاص ثالثی که ممکن است از اتصال شما sloop کنند ، نمی توانند ببینند شما از Tor استفاده می کنید (که می تواند ظن ایجاد کند).
 • VPN از طریق Tor
  هنگامی که ابتدا به Tor وصل می شوید ، داده های شما وارد Tor می شوند ، از یک گره خروج خارج می شوند و سپس به یک سرور VPN منتقل می شوند.

استفاده از VPN آسان است?

بخش عالی در مورد VPN - اگر درست انجام شود - این است می تواند به همان اندازه ساده یا پیچیده ای باشد که می خواهید باشد.

بسته به نیاز خود ، یا می توانید داشته باشید مشتری کامپکت که اتصال شما را رمزگذاری می کند و شما را در اینترنت فقط در چند کلیک ایمن نگه می دارد ، یا یک قطعه نرم افزار جامع با یک زرادخانه کامل از ویژگی ها و تنظیمات برای کمک به شما در فعالیت های خاص مانند پخش جریان ، تورنت ، یا از بین بردن سانسور.

هرچه باشد, استفاده از VPN خوب بسیار آسان است و می توان فوراً راه اندازی کرد, بدون هیچگونه مراحل پیچیده یا الزامات هولناک.

3_2

ممکن است از شما سؤال شود که VPN ها فقط برای رایانه یا لپ تاپ شما هستند. اصلا!

آیا می توانم از VPN با iOS یا Android استفاده کنم?

کاملا! نصب VPN در دستگاه های تلفن همراه خود بسیار آسان است. بیشتر ارائه دهندگان برتر VPN برنامه های مشتری کاملی را برای Android و iOS ارائه می دهند.

با این گفته ، به خاطر داشته باشید که فقط اتصال اینترنت شما تحت تأثیر آن قرار خواهد گرفت - قدرتهای VPN معمولاً در سایر برنامه ها گسترش نمی یابد, که ممکن است مکان GPS شما ، لیست تماس ، شناسه فروشگاه برنامه و موارد دیگر را جمع آوری و به اشتراک بگذارد.

در بیشتر موارد, می توانید چندین دستگاه را به طور همزمان وصل کنید با مجوز VPN منفرد ، که روشی عالی برای ایمن کردن کل خانواده یا تجارت کوچک شماست. تعداد دستگاه ها متفاوت است - برخی از ارائه دهندگان فقط به شما امکان اتصال سه یا چهار را می دهند ، اما به عنوان مثال Surfshark به شما امکان می دهد تعداد نامحدودی از دستگاه ها را به یک حساب متصل کنید..

اگر می خواهید در مورد استفاده از VPN در تلفن هوشمند خود اطلاعات بیشتری کسب کنید, لیست های بهترین های ما را ببینید & بدترین VPN برای Android و بهترین & بدترین VPN برای IOS.

آیا می توانم VPN را در روتر من نصب کنم?

بله ، شما می توانید تا زمانی که روتر شما با VPN سازگار باشد - و این یک راه عالی است همه دستگاه های موجود در خانه یا محل کار خود را ایمن نگه دارید. برای راهنمای نصب دقیق اینجا را کلیک کنید.

آیا می توانم از VPN به صورت رایگان استفاده کنم?

با دهها ارائه دهنده خدمات VPN با کیفیت بالا در وب ، تهیه یک کالای خوب برای نیازهای شما خیلی سخت نیست.

با هزینه ماهانه بسیار ارزان (به ندرت بیش از 10 دلار ، بسیار کمتر اگر برنامه بلند مدت را انتخاب کنید) می توانید به راحتی به یک سرور VPN وصل شوید و از خود محافظت کنید - مشکل در انتخاب بهترین خدمات در بین بسیاری از بزرگترین ها ایجاد می شود. اما چه کسی دوست دارد پرداخت کند اگر لازم نیست ، درست است?

تعداد زیادی VPN رایگان در اطراف نیز وجود دارد - و بعضی از آنها بهتر از دیگران هستند. ولی یکی از جنبه های مشترک همه VPN های رایگان ، محدودیت های آنهاست در مقایسه با خدمات حق بیمه.

در اینجا چند مثال آورده شده است: ممکن است در چقدر پهنای باند استفاده کنید ، لیست سرور ضعیف است و ممکن است سرعت اتصال شما به عمد محدود شود. از جمله نگرانی های جدی تر خط مشی های حفظ حریم خصوصی طرح ریزی شده ، نقص امنیتی ، و گاهی فروش بی رویه داده های مرور شما - که در وهله اول یکی از دلایل اصلی استفاده از VPN است.

ما نمی گوییم که هر VPN رایگان درگیر چنین اعمال سایه ای است, اما شما به احتمال زیاد به مسئله ای برخورد خواهید کرد که در VPN حق بیمه حضور نداشته باشد.

در vpnMentor ، توصیه می کنیم از یک سرویس VPN قابل اعتماد و شفاف استفاده کنید با بسیاری از ویژگی ها و شهرت قوی.

NordVPNدارای تنظیمات بسیار دوستانه مبتدی ، مشتریهای بصری برای دستگاههای رومیزی / تلفن همراه است و هیچگونه گزارش حساس کاربر را حفظ نمی کند. چه چیز دیگری ، همراه با یک تضمین بازپرداخت 30 روزه رضایت کامل - به این معنی که یک ماه تمام دارید که اگر به هر دلیلی راضی نبودید ، آن را امتحان کنید و پول خود را پس بگیرید.

اگر می خواهید در مورد NordVPN اطلاعات بیشتری کسب کنید, ببینید کارشناسان ما و هزاران کاربر درمورد آن چه می گویند.

بهترین قسمت? شما حتی لازم نیست برای به دست آوردن یک سرویس پیشرو VPN هزینه های زیادی هزینه کنید! نگاهی به انتهای این راهنما بیاندازید تا دریابید که چگونه می توانید از معاملات شگفت انگیز در VPN های حق بیمه بهره مند شوید.

آیا VPN ها قانونی هستند?

پاسخ کوتاه این است, آره! شهروندان در اکثر کشورها دارای حق قانونی برای حفظ حریم خصوصی هستند ، و VPN هیچ قانونی را به عنوان بخشهای نرم افزاری نقض نمی کند - بنابراین ، در اصل ، استفاده از آنها به ندرت غیرقانونی است. و اینجاست که به جواب طولانی می رسیم ...

3_3

در حالی که VPN معمولاً قانونی است, چندین کشور وجود دارند که بطور فعال سعی در نظارت و محدود کردن آنها دارند. همچنین مهم است بدانید که در اکثر موارد ، این مسئله مربوط به استفاده از VPN نیست یا خیر - بلکه ، در مورد چیزی است که شما از VPN استفاده می کنید.

برخی از کشورها (مانند چین ، روسیه و ایران) استفاده از VPN را ممنوع نیستند ، اما گرفتن آن وجود دارد. از نظر فنی, شما فقط مجاز به استفاده از خدمات VPN مصوب دولت هستید.

این بدان معناست که ارائه دهندگان تأیید شده به احتمال زیاد از الزامات ضد حریم خصوصی و سانسور پیروی کرده اند و خدمات VPN خود را برای بسیاری از آنها بی فایده است..

استفاده از VPN که مورد تأیید دولت نبوده ممکن است منجر به جریمه های سنگین شود, اگر گرفتار شدید این قوانین عمداً مبهم هستند ، و به نظر می رسد آنها نیز به ندرت اجرا می شوند. با این حال, نکته اصلی این است که شما باید بسیار دقیق و آماده باشید اگر می خواهید از VPN در این کشورها استفاده کنید.

امارات متحده عربی نمونه مشهور دیگری است که تهدید زمان زندان به بالای جریمه های شش رقمی اضافه می شود. اما برخلاف تصور عامه ، استفاده از VPN در این کشور کاملاً ممنوع نیست - آنچه توسط قانون ممنوع است (و مجازات) استفاده از یکی از آنها برای "اهداف غیرقانونی" است. این موارد شامل قمار و گفتار نفرت تا دسترسی به اسکایپ و ویکی پدیا است ، بنابراین همانطور که مشاهده می کنید ، انجام یک جرم با یک VPN طبق قانون امارات متحده عربی بسیار آسان است..

باز هم ، به نظر می رسد که این قوانین به ندرت اجرا می شوند ، اما وجود آنها کافی است تا به طور بالقوه شما را دچار مشکل کند اگر به همین ترتیب آماده نشده اید.

کشورهای دیگر مانند عراق ، بلاروس و ترکمنستان حتی فراتر می روند کاملاً ممنوعیت استفاده از VPN. این که آیا محدود کردن حضور تروریست ها در رسانه های اجتماعی ، برقراری کنترل سیاسی یا محدود کردن دسترسی به رسانه های خارجی است ، حریم خصوصی آنلاین شهروندان در این مناطق به شدت توسط قانون محدود شده است.

غذای اصلی در اینجا چیست؟? به استثنای چند مورد شدید ، استفاده از VPN کاملاً قانونی است. با این حال ، برخی از کشورها الزامات و محدودیتهای منحصر به فردی دارند که VPN ها از آنها استفاده می کنند و از چه مواردی باید استفاده کنند.

اگر قصد سفر به روسیه ، چین یا خاورمیانه را دارید, مهم است که با نحوه برخورد با VPN ها در چارچوب قانونی این کشورها آشنا شوید. در غیر این صورت ، شما مسئولیت آن را دارید که دچار مشکل شوید.

سلب مسئولیت: در حالی که ما تحقیقات گسترده ای را انجام داده ایم تا اطمینان حاصل کنیم که این اطلاعات مفید ، دقیق و به روز است ، ما وکلا یا متخصص در مواضع کشورهای مختلف در مورد VPN نیستیم. بنابراین ، هیچ چیز در این راهنما نباید به عنوان مشاوره حقوقی در نظر گرفته شود.

جوانب مثبت و منفی VPN

VPN ها برای ارائه به شما چیزهای زیادی دارند ، اما ایده آل نیستند. به منظور بهتر کمک به شما در درک مزایا و مضرات استفاده از VPN ، ما لیستی برای شما آماده کرده ایم:

طرفداران

 • می توانید geoblocks را در هر وب سایت دور بزنید.
  به شرط داشتن VPN مناسب برای کار ، می توانید نمایش های مورد علاقه خود را تماشا کرده و تابلوهای مورد علاقه خود را بخوانید بدون اینکه محدودیت های جغرافیایی در راه باشد. وب سایت های Geoblocked فکر خواهند کرد که شما از هر کجا که سرور VPN شما واقع شده است ، وصل می شوید ، همه در حالی که در خانه خود استراحت می کنید ، هزاران مایل دورتر است.
 • می توانید به طور ایمن به شبکه خانگی یا مشاغل خود دسترسی پیدا کنید.
  مزیت اصلی یک VPN محکم رمزگذاری است که یک لایه امنیتی قوی اضافی را فراهم می کند. چه در مسافرت باشید و چه در خانه ، استفاده از VPN به شما امکان می دهد با حداقل خطر به دسک تاپ از راه دور و شبکه خانگی خود دسترسی پیدا کنید.
 • می توانید از نقاط مهم wi-fi با خیال راحت استفاده کنید.
  ما قبلاً خطرات مختلف استفاده از wi-fi عمومی بدون محافظت را ذکر کردیم. با یک VPN ، دیگر لازم نیست نگران اعتبار خود باشید زیرا در حال تهیه فنجان قهوه صبح خود هستید یا سعی می کنید در کافه مورد علاقه خود کار کنید..
 • می توانید با سانسور مبارزه کنید.
  مهم نیست که آیا این مدرسه شما ممنوعیت فیس بوک است ، یا دولت شما لیست رسانه های غربی را سیاه کرده است - اصل سانسور یکسان است ، و VPN راه حل قابل اعتماد در برابر آن است. اگر می خواهید نظر خود را بدون ترس از عواقب قانونی شنیده کنید ، می توانید با یک VPN در حریم خصوصی این کار را انجام دهید.
 • می توانید کنترلی را که ISP نسبت به ترافیک و سرعت خود دارد محدود کنید.
  با استفاده از VPN ، ارائه دهنده خدمات اینترنت خود را در تاریکی نگه دارید - به هر حال آنها لازم نیست که عادات مرور شما یا آنچه را که بارگیری می کنید را بدانند. علاوه بر این ، شما می توانید از پرتاب کردن عمدی پهنای باند خود جلوگیری کنید و از اتصال اینترنت خود با سرعت کامل لذت ببرید ، همانطور که در نظر گرفته شده است.
 • مکاتبات شما خصوصی خواهند ماند.
  اگر می خواهید مطمئن شوید که پیام ها ، ایمیل ها و مباحث شما فقط به مواردی که برای آنها در نظر گرفته شده است برسند ، ایده خوبی است که از VPN استفاده کنید. اطلاعات مهم شما خصوصی خواهد بود ، و snoopers قادر به دستکاری در آن نیستند.
 • می توانید خود را از حملات DDoS محافظت کنید.
  اگر یک گیمر سخت هسته ای هستید ، می دانید که حملات توزیع انکار سرویس (DDoS) توزیع نشده ، ناخوشایند اما مؤثر هستند - و می توانند در یک لحظه سرگرمی شما را خراب کنند ، به خصوص هنگامی که درگیر بازی های رقابتی با درد شدید هستید. بازنده ها با استفاده از VPN ، می توانید سرورها را به سرعت تغییر دهید و یک آدرس IP جدید بدست آورید ، به طور مؤثر از هرگونه حمله مخرب به شما رهایی یابید..

منفی

 • سرعت اتصال شما ضربه خواهد دید.
  یک VPN اتصال اینترنتی شما را از طریق سرورهای خود دوباره تغییر می دهد ، و این باعث می شود اتصال شما کم شود. با این حال ، اگر شما یک سرویس را با یک شبکه بهینه و سرورهای سریع ، مانند ، انتخاب می کنید ExpressVPN, شما به سختی متوجه تفاوت خواهید شد. و به یاد داشته باشید ، هرچه ارتباط شما سریعتر باشد ، این اهمیت نیز خواهد داشت.
 • ارائه دهنده VPN شما به فعالیت آنلاین شما دسترسی دارد.
  در واقعیت ، هیچ راه مطمئن وجود ندارد که بتوانید متقاعد شوید که ارائه دهنده خدمات VPN هرگز به گزارش های شما نگاه نمی کند.
  در بعضی موارد ، ممکن است به دلیل قوانین نگهداری داده ها ، از آنها خواسته شده است که اطلاعات کاربر را تحویل دهند - در سایر موارد ، از شما خواسته می شود که تنظیم ورود به سیستم را در مشتری خود فعال کنید تا آنها بتوانند به شما در مسئله ای که دارید کمک کنند..
  به همین دلیل مهم است که بدانید سرویس VPN شما در کدام صلاحیت فعالیت دارد و کاربران درمورد ادعاهای حریم خصوصی آن چه می گویند. شفاف ترین ارائه دهندگان VPN در خط مشی های حفظ حریم خصوصی خود با جزئیات بیشتری روبرو می شوند و اقدامات فنی را که انجام داده اند توضیح می دهند تا اطمینان حاصل کنند که آنها تا حد ممکن در مورد شما و فعالیت آنلاین شما آگاهی دارند..

اشکالاتی ذهنی نیز وجود دارد ، که ما آنها را منفی نمی دانیم ، اما باید ذکر کنیم:

 • ممکن است با سایتهایی مواجه شوید که VPN ها را مسدود می کنند.
  امروزه بسیاری از وب سایتهای دارای محدودیت جغرافیایی توجه جدی به نرم افزارهای رفع انسداد دارند. این سایت ها مکانیسم های تشخیص دقیق را در خود دارند که در صورت عدم استفاده از یک سرویس ، دسترسی کاربران به آنها را با سرویس VPN مسدود می کند. این یک بازی بی پایان از موش و گربه است - خوشبختانه ، همیشه یک راه حل وجود دارد.
  برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، می توانید راهنمای ما در مورد چگونگی دور زدن بلوک های VPN را با سهولت مطالعه کنید.
 • ممکن است درهای جعل IP و لیست سیاه را باز کنید.
  اکثر خدمات VPN بطور پیش فرض با آدرس های IP مشترک کار می کنند. این بدان معنی است که آدرس IP VPN که شما استفاده می کنید با بسیاری از کاربران دیگر که همان ارائه دهنده را انتخاب کرده اند به اشتراک گذاشته می شود ، IP IP را ساده تر می کند.
  علاوه بر این ، اقدامات یک کاربر VPN ممکن است باعث شود که آن آدرس IP توسط سرویس های خاصی در لیست سیاه قرار بگیرد و تا زمانی که نتوانید اتصال برقرار کنید ، نمی دانید. در بعضی موارد ، این می تواند به کاهش اعتماد به خدمات گفته شده ، مانند بانک ، میزبان ایمیل و غیره منجر شود.
  شما می توانید با انتخاب یک VPN که IP استاتیک نیز ارائه می دهد از این نتیجه اجتناب کنید - به این ترتیب ، یک آدرس اختصاصی برای همه خودتان خواهید داشت که می توانید بدون از دست دادن مزایای فن آوری VPN ، برای خدمات خواستارتر استفاده کنید..

شروع شدن

خوشبختانه تعداد زیادی از ارائه دهندگان VPN وجود دارند که برای تجارت شما رقابت می کنند. متأسفانه ، چنین فراوانی از گزینه ها نیز می تواند بسیار گیج کننده و ارعاب کننده باشد. وحشت نکنید! اگر اولویت های خود را مستقیم تنظیم کنید ، می توانید VPN مناسب را برای خود پیدا کنید. به ما اجازه می دهد تا در این زمینه به شما کمک کند.

VPN چیست؟ آیا شما به یکی نیاز دارید؟ راهنمای VPN ژانویه 2020 برای Newbies

قبل از شروع جزئیات ، باید به مهمترین سؤال از همه پاسخ دهید:

آنچه را باید در VPN جستجو کنم?

به نظر می رسد که افراد به دلیل "حفظ حریم خصوصی و امنیت" از VPN استفاده می کنند ، اما چنین بیانیه ای واقعاً به انتخاب شما کمک نمی کند. همچنین ، تاکنون می دانید VPN ها می توانند کارهای بیشتری برای شما انجام دهند. حقیقت این است که کاربران VPN در نیازها و ترجیحات خود متفاوت هستند. با گفتن این نکته ، این بدان معناست که چرا دقیقاً شما VPN می خواهید:

 • برای انسداد جریانهای محبوب.
  بسیاری از VPN ها برای انسداد Netflix از خارج از کشور استفاده می کنند ، و این نیاز ممکن است بر سایر ویژگی ها مقدم باشد. با این حال ، Netflix و دیگر سیستم عامل های جریان محبوب ، دسترسی به بسیاری از سرویس های VPN را بدون پیدا کردن دسترسی ، بسیار دشوار کرده اند..
  موضوع پخش با VPN نیز وجود دارد - شما به سرعت های سریع و سرورهای قابل اعتماد نیز نیاز خواهید داشت.
  خط آخر؟ هر VPN برای رفع انسداد و پخش جریان مناسب نیست ، بنابراین باید با دقت انتخاب کنید. آیا علاقه مند به حذف geoblocks و تماشای هر آنچه را که می خواهید در اینترنت بدون محدودیت است؟ بهترین VPN ها را برای iPfayer Netflix ، Hulu و BBC ببینید.
 • برای مرور خصوصی و استفاده از wi-fi عمومی با نگرانی های صفر.
  اگر نیازهای شما کمی اساسی تر باشد ، انتخاب بسیار بیشتری از ارائه دهندگان قادر VPN قادر خواهید بود.
  اگر یک کاربر معمولی هستید که نیاز به محافظت ساده و بدون عطف دارد - می توانید VPN با بودجه کم انتخاب کنید یا اگر می خواهید عملکرد عالی و یکسری ویژگی داشته باشید ، می توانید به سرویس های برتر نگاهی بیندازید. در هر صورت ، با حفظ حریم خصوصی خود سازش نکنید و مطمئن شوید که یک ارائه دهنده اطلاعات صفر را انتخاب کنید.
 • برای از بین بردن سانسور سنگین.
  اگر قصد سفر به چین را دارید ، احتمالاً نمی خواهید با فایروال بزرگ از آنجا سر و کار داشته باشید.
  برای دور زدن بلوک های VPN و دسترسی به وب سایت ها و خدمات مورد علاقه خود از مناطقی که دارای سانسور جدی هستند ، به یک VPN نیاز دارید که تنظیمات خفگی و خفا را ارائه می دهد. با استفاده از یک VPN اولیه کار به راحتی انجام نمی شود.
  برای دیدن لیست VPN های ما که در حال حاضر در چین کار می کنند ، اینجا را کلیک کنید.
 • برای بارگیری تورنت ها در حریم خصوصی کامل.
  همه VPN ها از اتصال peer-to-peer (P2P) در سرورهای خود پشتیبانی نمی کنند و حتی برخی از آنهایی که ایده آل برای تورنت نیستند.
  آنچه شما در اینجا به دنبال آن هستید ، تنوع خوبی از سرورهای P2P در نزدیکی محل واقعی شماست. و مانند جریان ، torrenting یک کار با پهنای باند است - بنابراین VPN شما نیز باید سریع باشد.
  به دنبال یک VPN مناسب برای همه نیازهای تورنت خود هستید؟ ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم - به بهترین VPN ها برای تورنتهایی که می توانید در حال حاضر بدست آورید نگاهی بیندازید.

پس از تصمیم گیری در مورد هدف اصلی VPN ، 10 سوال زیر را از خود بپرسید:

 1. چقدر حاضر به پرداخت من هستم?
  ارائه دهندگان مختلف برای خدمات خود قیمت های متفاوتی ارائه می دهند ، به طور معمول بین 5 تا 10 دلار در هر ماه.
 2. خط مشی رازداری ارائه دهنده چیست؟?
  همانطور که در ابتدا گفته شد ، می خواهید مطمئن شوید که ارائه دهنده خدمات VPN شما به حفظ حریم خصوصی شما متعهد است.
 3. اقدامات ایمنی فنی ارائه دهنده چقدر خوب است?
  آیا ارائه دهنده رمزگذاری قابل قبولی را ارائه می دهد و اگر چنین است ، از کدام پروتکل پشتیبانی می شود؟ OpenVPN گنجانده شده است?
 4. فاصله جغرافیایی بین سرور VPN و سرور مورد نظر برای دسترسی به چیست؟?
  همانطور که گفته شد ، این به طور مستقیم بر سرعت گشت و گذار شما تأثیر خواهد گذاشت. متغیرهای دیگری که بر سرعت گشت و گذار تأثیر می گذارند عبارتند از: قدرت پردازش سرور ، پهنای باند در دسترس و تعداد افرادی که همزمان از همان سرور استفاده می کنند ، به عنوان "بار سرور" نیز شناخته می شوند. به خاطر داشته باشید که با انتخاب یک ارائه دهنده VPN با کیفیت بالا ، دیگر لازم نیست نگران مشکلات سرعت بیش از حد باشید.
 5. ارائه دهنده چند سرور دارد و آنها در کجا قرار دارند?
  لیست سرور جزء لاینفك هر سرویس VPN است. هر چه تعداد بیشتری از آنها در دسترس باشید ، بهتر است. گسترش آنها بسیار مهم است ، به خصوص اگر شما نیاز به اتصال به سرورها در چندین کشور دارید. سرانجام ، هزاران سرور به معنای هیچ چیز نیست اگر بیشتر آنها لاغر باشند - بنابراین با بررسی آنچه متخصصان و کاربران می گویند ، اطمینان حاصل کنید که شبکه کافی است..
 6. از چند دستگاه می توان همزمان استفاده کرد?
  VPN تقریبا برای همه سیستم عامل های اصلی ، از جمله دسک تاپ ، لپ تاپ ، تلفن های هوشمند و تبلت ها در دسترس است. در حالی که برخی از ارائه دهندگان خدمات VPN شما را به طور همزمان به یک دستگاه محدود می کنند ، برخی دیگر به شما این امکان را می دهند که همزمان چندین دستگاه مختلف را به طور همزمان به سرورهای خود وصل کنید. در صورت نیاز به چندین اتصال همزمان ، به این امر توجه ویژه ای کنید.
 7. پشتیبانی مشتری ارائه دهنده چقدر خوب است?
  با خواندن نظرات و رتبه بندی های مشتری برای هر ارائه دهنده خدمات VPN ، می توانید ارائه دهنده ای را انتخاب کنید که به سؤالات یا نگرانی های شما به صورت به موقع و حرفه ای پاسخ دهد..
 8. آیا ارائه دهنده یک آزمایش رایگان ارائه می دهد?
  بهترین و سریعترین راه برای دانستن اینکه آیا یک سرویس متناسب با نیاز شماست ، امتحان کردن آن به تنهایی است. برای داشتن لیستی از خدمات عالی که به شما امکان می دهد به صورت رایگان آنها را امتحان کنید ، بهترین آزمایش های VPN را با آزمایش های رایگان بررسی کنید.
 9. آیا ارائه دهنده پشتیبانی از سیستم متقابل را ارائه می دهد?
  برای استفاده آسان از VPN در هر دستگاه ، دریابید که آیا وب سایت سرویس به مشتریان بومی پیشنهاد می کند یا خیر. اگر اینگونه نباشد ، می خواهید دستورالعمل های واضحی را برای تنظیمات دستی دریافت کنید - مطمئن شوید که VPN شما دارای آن موارد باشد.
 10. آیا ویژگی های اضافی یا قدرت پردازشی دیگری وجود دارد?
  آخر ، برخی از ویژگی های VPN ضروری هستند ، و شما باید کاملا آنها را داشته باشید. موارد برتر لیست شما سوئیچ kill و محافظت در برابر نشت DNS است. برخی دیگر ، مانند تنظیمات مخفیکاری ، رمزگذاری مضاعف ، IP های استاتیک و تونل سازی اسپلیت ، بسته به نیاز شما ، همگی می توانند مفید باشند..

هنگامی که یک فرآیند تصمیم گیری محکم را پشت سر گذاشتید و تمام سؤالات مهم را پشت سر گذاشتید ، تضمین می کنید آنچه را که می خواهید پیدا کنید. با این حال ، نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که تحقیق بدون توجه به چه چیزی لازم است. به عنوان یک قانون کلی, اگر به دنبال یک سرویس طولانی مدت هستید ، انتخاب یک VPN گران قیمت ، اما جامد و مجهز ترجیح داده می شود. حتی اگر فکر می کنید اکنون به ویژگی های اضافی احتیاج ندارید ، هرگز نمی دانید که اکنون از دو ماه کجا خواهید بود.

خلاصه

اگر به این قسمت از راهنمای دسترسی پیدا کردید ، تبریک می گویم - شما به عنوان یک VPN تازه وارد شروع کردید ، اما تاکنون به یک علاقه مندان آگاه VPN فارغ التحصیل شده اید. امیدواریم که این راهنما به تمام سوالات شما پاسخ دهد! اکنون زمان آن رسیده است که VPN خود را انتخاب کنید و از یک اینترنت امن تر و بهتر لذت ببرید.

کدام VPN بهترین هستند?

اگر مایل هستید بهترین خدمات موجود در بازار را مشاهده کنید ، به نمونه‌های برتر ما در زیر توجه کنید:

ارائه دهنده رتبه رتبه کاربر رتبه بندی کاربر
انتخاب سردبیر 5.0 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت
2 4.9 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت
3 4.8 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت
4 4.8 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت
5 4.7 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت

آیا می خواهید در مورد برخی از بهترین VPN های اطراف ، چیزهای زیادی کسب کنید؟ دیگر نگاه نکنید - ما لیستی از داغترین معامله های VPN را در حال حاضر ایجاد کرده ایم! فراموش نکنید که برای معاملات شگفت انگیز تر اغلب به عقب برگردید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me