نحوه جلوگیری از حملات سایبری: راهنمایی برای مشاغل کوچک و متوسط


مشاغل کوچک و متوسط ​​عموماً درباره امنیت سایبری فکر نمی کنند و اگر این کار را انجام دهند ، فکر نمی کنند که برای آنها اتفاق بیفتد. طبق یک مطالعه KPMG که در آن 1000 شرکت کوچک در انگلستان مورد بررسی قرار گرفت, 51٪ گفتند كه آنها اعتقاد ندارند كه تخلف سایبری برای آنها رخ خواهد داد. هنوز, 60٪ از شرکت های مورد بررسی قبلاً تخلف را تجربه کرده بودند.

حمله سایبری چیزی بیش از دست دادن چند سند نیست ، از دست دادن داده ها می تواند تأثیر مخربی بر یک شرکت داشته باشد ، بزرگ یا کوچک. در زیر ، مراحل حمله سایبری ، پیامدهای انجام شده و نحوه جلوگیری از بروز آن را برای شما بدون سرمایه گذاری زیاد و وقت زیاد خراب می کنیم.

با رشد اقتصادی ، شرکت های بیشتر و بیشتری نتوانند به اندازه کافی از داده های خود محافظت کنند. در حالی که بسیاری از شرکت ها ادعا می کنند که از خود محافظت نمی کنند ، زیرا معتقدند که برای حمله بسیار کوچک هستند ، اما اکثر آنها نمی خواهند وقت یا پول را صرف چیزی کنند که آنها باور ندارند این اتفاق خواهد افتاد. با این حال, جلوگیری از حمله در وهله اول هزینه های بسیار کمتری نسبت به تعمیر شرکت شما پس از یک بار دارد.

حمله سایبری چیست؟?

حمله سایبری تلاشی است که هکرها انجام داده اند یک شبکه یا سیستم رایانه ای را خراب یا نابود کنید. این معمولاً شامل یک نقض اطلاعات است ، این در حالی است که وقتی داده های حساس یا محرمانه توسط شخص غیرمجاز مشاهده ، استفاده یا سرقت شده است.. حمله سایبری می تواند به صورت سرقت هویت ، ویروس ها ، بدافزارها ، کلاهبرداری یا اخاذی باشد.

متداول ترین حملات سایبری حملات باج افزار است. کدگذاری داده هایی که فقط در صورت پرداخت هزینه می توانند منتشر شوند. WannaCry و Petya دو نمونه اخیر از حمله باج افزار هستند.

یکی دیگر از شکل های حمله سایبری ، اسنایفر است که برای جمع آوری ترافیک در داخل و خارج از رایانه در نظر گرفته شده است. اگرچه به نظر می رسد اساساً بی ضرر است ، اما این حمله سایبری قادر به سوء استفاده از شرکت ها است.

چگونه یک حمله سایبری رخ می دهد?

راه های زیادی برای دسترسی هکرها به شبکه شما وجود دارد ، اما امروزه بسیاری از حملات ظریف و ساکت هستند و تشخیص آنها دشوار است.

حملات سایبری معمولاً از طریق ایمیل های فیشینگ ، حملات موبایل یا ترافیک هواپیماربایی انجام می شود. حمله اخیر پتیا از طریق بروزرسانی برای سیستم حسابداری فاش شد که همه شرکت هایی که با دولت اوکراین همکاری می کنند باید از آن استفاده کنند. یک روش حمله شفاف دیگری نیز وجود دارد ، به نام Distribution Denial of Service (DDoS) ، که تعداد زیادی از ترافیک را برای خراب کردن سیستم ارسال می کند. با خراب کردن سیستم ، از دسترسی کاربران به وب سایت یا سرویس شما جلوگیری می کند. (این اتفاق در اکتبر 2016 برای توییتر ، Spotify و Reddit رخ داد). اما با شرکت های کوچک که پایگاه کاربر عظیمی ندارند, ایمیل های فیشینگ معمولاً مقصر هستند.

نحوه جلوگیری از حملات سایبری: راهنمایی برای مشاغل کوچک و متوسط

ایمیل های فیشینگ رایج ترین راه نشت ویروس است.

از آنجا که ایمیل های فیشینگ به گونه ای طراحی شده اند که مانند ایمیل های ایمن به نظر برسند, تشخیص آنها بسیار سخت است. به گفته تیم بندوس ، مدیر امنیت سایبر در دیجیتال نگهبان, بهترین راه برای جلوگیری از حملات سایبری از رمزگذاری و آسیب رساندن به داده های شما ، آموزش کارمندان و آموزش آنها به دانستن آنچه که یک ایمیل فیشینگ است. ایمیل های فیشینگ معمولاً نوعی فوریت را نشان می دهند و یک پسوند پرونده را نیز شامل می شوند. برخی از هکرها قبل از ارسال یک ایمیل فیشینگ در نظر گرفته شده مانند یک ایمیل داخلی ، ماهها در حال تحلیل کسب و کار خواهند بود. اگرچه تشخیص کار دشوار است ، اما با آموزش درست کارکنان شما می دانند چگونه آنها را شناسایی کنند.

سؤالات چه هستند?

در حالی که بسیاری از شرکت ها معتقدند که مورد حمله قرار نمی گیرند ، هنوز هم ادامه دارد ارزش سرمایه گذاری. CSO در سال 2017 گزارش داد که پیش بینی می شود هزینه های جرایم سایبری تا سال 2021 به 6 تریلیون دلار سالانه برسد. این یک تهدید جدی است و نباید آن را به آسانی گرفت.

طبق مقاله ای در Guardian Digital که با 44 کارشناس امنیتی مصاحبه شده است ، "جلوگیری از حملات باج افزار در وهله اول می تواند ده ها هزار دلار - یا شاید میلیون ها دلار" را به دلیل عملیات متوقف شده ، از بین رفتن داده ها و پیامدهای دیگر پس انداز کند. ”از دست دادن داده ها چه از نظر مالی و چه از نظر مشتری تأثیر مخربی بر شرکت ها دارد. حتی اگر یک حمله باج افزار فقط 300 دلار درخواست کند, شرکت ها نمی توانند اعتبار خود را از دست دهند, و این اتفاق پس از حمله سایبری رخ می دهد. از بین شرکت هایی که در بررسی KPMG در فضای مجازی نقض شده اند ، 89٪ اظهار داشتند که این امر بر شهرت آنها تأثیر زیادی گذاشته است. مشتریان شما برای حفظ امنیت اطلاعات به شما بستگی دارند ، و اگر به صورت سایبری نقض شده اید ، آنها قبل از استفاده از خدمات شما دو بار فکر می کنند.

راه هایی برای جلوگیری از حملات سایبری چیست؟?

همانطور که در بالا اشاره کردیم ، به روز نگه داشتن کارمندان خود در حملات سایبری و آموزش آنها در مورد آنچه به نظر می رسد یکی از بزرگترین راهکارهای جلوگیری از این امر است. با این حال ، مهم است که اقدامات احتیاطی دیگری نیز داشته باشید.

نرم افزار آنتی ویروس را نصب کنید

اگرچه حملات سایبری معمولاً به شرکتها هدایت می شوند ، اما ویروس ها بصورت تصادفی اتفاق می افتند و بسیار متداول هستند. اگرچه ویروس ممکن است داده های شما را رمزگذاری نکند ، با این وجود بازده را کاهش می دهد اما می تواند آن را سرقت کند و رایانه شما را آلوده کند. بهترین نرم افزار آنتی ویروس اغلب می تواند 99٪ ویروس های شناخته شده را خنثی کند. همچنین می تواند از شما در برابر نرم افزارهای جاسوسی محافظت شده در عملکرد شرکت شما و ثبت داده های شما محافظت کند. همچنین شما را از هرزنامه ناخواسته محافظت می کند ، که هیچ کس نمی خواهد با آن مقابله کند. به منظور محافظت از رایانه ها و داده های خود ، یک نرم افزار آنتی ویروس خوب پیدا کنید که با بررسی روزانه و به روزرسانی های روزانه انجام می شود.

فایروال بدست آورید

نحوه جلوگیری از حملات سایبری: راهنمایی برای مشاغل کوچک و متوسط

فایروال در وهله اول از ورود ویروس ها به رایانه شما جلوگیری می کند

در حالی که نرم افزار ضد ویروس معمولاً می تواند یک ویروس را تشخیص داده و از شر آن خلاص شود ، در وهله اول فایروال از ورود آن به کامپیوتر شما جلوگیری می کند. فایروال در اصل است الگویی که بین رایانه و اینترنت شما قرار دارد. با مرور وب ، دائماً بسته های اطلاعات را به جلو و عقب می فرستید. فایروال این بسته ها را فیلتر می کند و عمل می کند به عنوان سپر برای هر که ممکن است مضر باشد. اما اگر ویروس از بین برود ، فایروال قادر به حذف آن نیست.

از VPN استفاده کنید

اگر یک شرکت کوچک یا متوسط ​​هستید ، احتمال وجود دارد که حداقل برخی از کارمندان شما از راه دور کار کنند. تلفن ها و تبلت های هوشمند پیشرفته ، کار کردن در خارج از مطب یا حتی هنگام مسافرت را آسان می کند. اما مگر اینکه بتوانید اطمینان حاصل کنید که کارمندان خود از شبکه ایمن استفاده می کنند ، احتمال وجود دارد شرکت شما در معرض خطر هکرها است. به خصوص اگر در یک شبکه عمومی WiFi هستید ، هکرها می توانند به راحتی اطلاعاتی را که کارمند شما ارسال می کند ، رهگیری کنند. VPN ، که می تواند در هر نقطه و تقریبا در هر دستگاه مورد استفاده قرار گیرد ، داده ها را رمزگذاری می کند که باعث می شود هکرها بتوانند آن را به طور قابل توجهی سخت تر کنند.

VPN یا شبکه های خصوصی مجازی, در ابتدا برای شرکت های بزرگ و دولت ایجاد شده بودندبنابراین کارکنانی که از راه دور کار می کنند می توانند با خیال راحت به شبکه شرکت وصل شوند بدون اینکه اطلاعات را به خطر بیندازند. یک VPN تونلی بین دستگاه کارگر و سرور شرکت ایجاد می کند, محافظت از آن در برابر هکرها یا افراد دیگری که ممکن است بخواهند داده ها را سرقت کنند. همچنین داده ها را رمزگذاری می کند ، بنابراین حتی اگر به سرقت برود ، رمزگشایی تقریبا غیرممکن خواهد بود.

ارائه دهنده رتبه رتبه کاربر رتبه بندی کاربر
انتخاب سردبیر 5.0 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت
2 4.9 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت
3 4.8 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت
4 4.8 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت
5 4.7 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت

در حالی که نسخه های رایگان در دسترس است ، هنوز هم توصیه می شود برای یک VPN پرداخت کنید. این که آیا آنها شامل تبلیغات پاپ آپ ، اتصال آهسته هستند یا حتی داده های شما را ردیابی می کنند, سرویس های رایگان VPN معمولاً با گرفتن همراه هستند. با یک نسخه پولی ، می توانید مطمئن باشید که با رمزگذاری داده های پر سرعت و خوب ارتباط مستقیمی برقرار خواهید کرد و آنها داده های شما را جمع آوری نخواهند کرد. بیشتر VPN ها تخفیف هایی را با قیمت مناسب ارائه می دهند. برای اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت های بین VPN های رایگان و پرداخت شده ، به مقاله ما در مورد VPN های رایگان نگاهی بیندازید.

چه طور باید شروع کرد

محافظت از خود در برابر حملات سایبری خیلی دیر نیست ، اما بهتر است منتظر نمانید تا تحت تأثیر یک شخص قرار بگیرید. حملات سایبری ممکن است در هر تجارت ، بزرگ یا کوچک اتفاق بیفتد. تحقیقات نرم افزار ضد ویروس را شروع کرده و به VPN های ما توجه کنید که متناسب با نیازهای شرکت شما باشد. مهمترین نکته این است که خود و کارمندان خود را در حملات سایبری به روز نگه دارید (این بهترین وبلاگ ها برای دنبال کردن اخبار امنیتی آنلاین هستند). پیشگیری از اقدامات احتیاطی در برابر حملات سایبری ، تجارت شما را به آسانی پیش می برد.

نحوه جلوگیری از حملات سایبری: راهنمایی برای مشاغل کوچک و متوسط

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me