تحقیقات ترکیه ثابت کرد که ExpressVPN گزارش های کاربران را برای تسکین کاربران خود حفظ نمی کند


به گفته منابع ترکی ، آن ExpressVPN سرور برای حذف شواهد متهم در تحقیقات مداوم در مورد ترور آندری کارلوف ، سفیر روسیه در ترکیه مورد استفاده قرار گرفت.

در 19 دسامبر 2016 ، افسر پلیس Mevlüt Mert Altıntaş ، کارلوف را در یک نمایشگاه عکاسی در آنکارا تیراندازی و به قتل رساند. پس از این ترور ، که منجر به مرگ Altıntaş نیز شد ، پست ها و ایمیل های رسانه های اجتماعی که توسط افسر پلیس نوشته شده توسط VPN حذف شدند. 

مقامات ترکیه آدرس IP اختصاص داده شده را به آن ردیابی کردند ExpressVPN, یک شرکت بسیار معروف و مشهور VPN. بسیار ناراحت مقامات است, آنها به دلیل این واقعیت که ExpressVPN هیچ پرونده اطلاعاتی را حفظ نمی کند ، نتوانستند هیچ اطلاعاتی را در مورد عاملان متخلف پیدا کنند..

ExpressVPN در جزایر ویرجین بریتانیا مستقر شده است و در آنجا هیچ نیاز به نگهداری داده وجود ندارد. این شرکت اظهار داشت كه "ExpressVPN هیچ سابقه ارتباطی با مشتری را در اختیار ندارد و به آنها این امکان را می دهد كه بدانند كدام مشتری از IP های خاص استناد شده توسط محققان استفاده می كند."   

اثبات عدم وجود گزارش داده های ExpressVPN در اطمینان خاطر است. در حالی که امروزه بسیاری از VPN ادعا می کنند پرونده های داده را حذف می کنند ، موارد اخیر نشان می دهد که همه آنها این کار را نمی کنند. علاوه بر این ، ExpressVPN برای نشان دادن تعهد خود نسبت به سیاست حفظ حریم خصوصی اقداماتی خارج از این موارد انجام داده است. ExpressVPN اخیراً تحت PwC ممیزی قرار گرفت, یکی از بزرگترین شرکت های حسابداری در جهان ، برای تأیید تعهد خود به سیاست حفظ حریم خصوصی خود است.

در اکتبر 2017, PureVPN با ارائه اتهامات اطلاعاتی در مورد FBI روبرو شد که منجر به دستگیری مدیر سایبر رایان ساین لین شد. PureVPN اظهار داشت كه شركت فعالیت کاربر را حفظ نمی كند ، اگرچه آدرس IP كاربران را نیز ثبت می كند.

HMA ، یکی دیگر از ارائه دهندگان محبوب VPN ، در سال 2011 اتفاق مشابهی داشت هنگامی که اعضای LulzSec سونی تصاویر هک شدند و با استفاده از HMA برای پنهان کردن هویت خود به خود میبالند.

CDT اخیراً چنین ادعا كرده است هات اسپات شیلد, یک سرویس پراکسی VPN ناشناس رایگان ، داده های کاربر را جمع آوری کرده و ترافیک متوقف شده را که آنها سپس با تبلیغ کنندگان شخص ثالث به اشتراک گذاشته اند.  

این واقعیت که مقامات ترکیه نمی توانند مقصر پرونده های حذف شده را ردیابی کنند ، تصدیق طراوت بر امنیت ExpressVPN است.

ExpressVPN در بیانیه خود نتیجه گیری کرد: "در حالی که مایه تاسف است که می توان از ابزارهای امنیتی برای اهداف غیرقانونی سوءاستفاده کرد ،" آنها برای امنیت ما و حفظ حق ما برای حفظ حریم خصوصی بصورت آنلاین بسیار مهم هستند. ExpressVPN اساساً با هرگونه تلاش برای نصب "پشت درها" یا تلاش دولتها برای خدشه دار کردن چنین فناوری هایی مخالف است. "   

امیدواریم که سایر شرکت های VPN از هدایت ExpressVPN پیروی کنند.  

فقط از VPN های توصیه شده و ایمن ما استفاده کنید

ارائه دهنده رتبه رتبه کاربر رتبه بندی کاربر
انتخاب سردبیر 5.0 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت
2 4.9 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت
3 4.8 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت
4 4.8 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت
5 4.7 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت

   

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me