چگونه رمزهای ذخیره شده ذخیره شده خود را در Chrome و همه مرورگرها حذف کنیم


اگر می خواهید سارقان را از اطلاعات خصوصی خود دور نگه دارید ، بسیار مهم است از رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد استفاده کنید برای هر یک از حساب های آنلاین خود.

رمزهای عبور ضعیف به راحتی قابل یادآوری هستند اما به راحتی به راحتی قابل شکستن هستند. زوج اگر از یک حساب کاربری متعدد استفاده می کنید ، رمزهای عبور قوی یک ریسک محسوب می شوند (استفاده از رمز عبور سریال) - اگر هکر یک رمز عبور را ترک کند ، تمام حسابهای شما بلافاصله در معرض دید قرار می گیرند.

با این حال ، به یاد آوردن ده ها کلمه عبور مختلف متفاوت ، در بهترین حالت یک مشکل است و در بدترین حالت غیرممکن است. پس وقتی مرورگر ارائه می دهد تا آنها را ذخیره کند برای شما ، می تواند مانند یک وقت پس انداز شگفت انگیز باشد - اما آیا این امن است?

خلاصه اینکه ، نه. شما فقط تمام رمزهای عبور خود را در نوک انگشتان هر کسی که به دستگاه شما دسترسی داشته باشد قرار داده است.

بنابراین چگونه گذرواژاتی را که مرورگر شما قبلاً ذخیره کرده است حذف می کنید? و چگونه می توانید به صورت آنلاین ایمن بمانید بدون اینکه تمام وقت خود را به خاطر بسپار رمزهای جدید پیچیده را حفظ کنید?

راهنمای گام به گام ما به شما نشان می دهد که چگونه:

  • تمام گذرواژه‌های ذخیره شده خود را حذف کنید از هر مرورگری
  • رمزهای عبور خود را امتحان کنید تا مطمئن شویم که آنها قوی هستند
  • رمزهای عبور جدید جدید ایجاد کنید

ما حتی به شما می دهیم نکاتی برای به یاد آوردن گذرواژه‌های قوی خود بدون ذخیره کردن آنها!

چرا باید رمزهای ذخیره شده خود را حذف کنید

هنگامی که رمزهای عبور خود را در مرورگر خود ذخیره می کنید, شما برای آنها کار هکری انجام می دهید. اگر شخصی از طریق هک کردن یا دزدی دستگاه شما به مرورگر شما دسترسی پیدا کند ، آنها خواهد داشت دسترسی سریع به همه حساب های آنلاین شما, از رسانه های اجتماعی گرفته تا حساب های بانکی.

به همین دلیل مهم نیست که چقدر وسوسه‌انگیز باشید که از به خاطر سپردن رمزهای عبور قوی جلوگیری کنید, اگر رمزهای عبور را در مرورگر خود ذخیره کرده اید ، باید فوراً آنها را حذف کنید.

شما در حتی اگر مرورگر شما با دستگاه های تلفن همراه خود همگام شود ، خطر بالاتر نیز دارد. اگر شخصی تلفن شما را سرقت کند ، می تواند به اطلاعات ورود به سیستم ذخیره شده برای هر وب سایتی که از هر دستگاه استفاده می کنید ، دسترسی داشته باشد.

حتی اگر تمام گذرواژه‌ها را ذخیره نکنید, یک هکر می تواند اطلاعات زیادی را از پسوردهایی که شما ذخیره می کنید ، دریافت کند - مخصوصاً اگر از گذرواژه‌های یکسان یا مشابه برای چندین حساب استفاده کنید.

چه می شود اگر مرورگر شما اکنون ماه ها یا حتی سال ها کلمه عبور خود را ذخیره کرده است؟ آی تی به نظر می رسد که حذف همه آنها برای همیشه طول خواهد کشید ، اما در واقع ساده است و فقط چند دقیقه طول می کشد. برای مرورگرهایی که استفاده می کنید ، راهنمای سریع ما را در زیر دنبال کنید.

نحوه پاک کردن رمزهای عبور ذخیره شده: راهنمای مرحله به مرحله

این که آیا شما یک مبتدی اینترنتی یا طرفدار اینترنتی باهوش هستید ، می توانید تمام گذرواژه‌های ذخیره شده خود را از مرورگر خود پاک کنید و یک شروع تازه و مطمئن را کسب کنید برای مرور خود فقط در چند مرحله آسان.

نکته طرفدار: در اکثر مرورگرها ، لیست کلمه عبورهای ذخیره شده شما شامل یک گزینه ای برای مشاهده رمزهای عبور (یا نماد چشم یا کلمات واقعی "نمایش گذرواژه‌ها"). این دلیل بزرگی است که پس انداز آن بسیار خطرناک است! با این وجود ، کلیک کردن بر روی گزینه قبل از حذف گذرواژه‌ها به شما امکان می دهد هرگونه رمز عبوری را که باید به خاطر بسپارید ، یادداشت کنید.

کروم

1. روی سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالای پنجره مرورگر خود کلیک کنید و را انتخاب کنید تنظیمات. روش دیگر ، کلیک کنید کروم را در نوار منو خود انتخاب کرده و انتخاب کنید گزینه ها یا اولویت ها برای دسترسی تنظیمات.

حذف کلمه عبورهای ذخیره شده کروم (1)

2. در صفحه تنظیمات ، در زیر مردم, کلیک کنید کلمات عبور. (برای نسخه های قدیمی تر Chrome به یادداشت زیر مراجعه کنید.)

حذف کلمه عبورهای ذخیره شده کروم (2)

توجه: اگر از آن استفاده می کنید نسخه قدیمی Chrome, در عوض به پایین پیمایش کرده و کلیک خواهید کرد تنظیمات پیشرفته. سپس به حرکت کنید کلمات عبور و فرم ها و کلیک کنید مدیریت گذرواژه‌ها.

حذف کلمه عبورهای ذخیره شده کروم (3)

3. روی سه نقطه عمودی کنار هر رمز عبور که می خواهید پاک کنید کلیک کنید و را انتخاب کنید برداشتن. این مرحله را برای همه رمزهای عبور خود تکرار کنید ، و تمام شد!

حذف کلمه عبورهای ذخیره شده کروم (4)

فایرفاکس

1. در مرورگر خود ، بر روی کلیک کنید فایرفاکس را انتخاب کنید گزینه ها یا اولویت ها. همچنین می توانید دسترسی داشته باشید گزینه ها / تنظیمات برگزیده با کلیک روی مجموعه سه نوار در گوشه سمت راست بالای پنجره مرورگر خود کلیک کنید.

حذف کلمه عبورهای ذخیره شده کروم (5)

2. را انتخاب کنید حریم خصوصی & امنیت.

کلمه عبور ذخیره شده را حذف کنید (6)

3. بر روی کلیک کنید ذخیره شده ورود به سیستم.

کلمه عبور ذخیره شده را حذف کنید (7)

4- رمزهای عبور خود را به صورت جداگانه برجسته کرده و کلیک کنید برداشتن, یا فقط کلیک کنید همه را حذف کنید تا همه آنها را یکباره حذف کنید. خودشه!

حذف کلمه عبورهای ذخیره شده کروم (8)

سافاری

1. کلیک کنید سافاری در نوار منو خود انتخاب کرده و را انتخاب کنید اولویت ها… از منوی کشویی.

کلمه عبور ذخیره شده را حذف کنید (9)

2. روی کلیک کنید کلمات عبور برگه.

کلمه عبور ذخیره شده را حذف کنید (10)

3. بردارید نام کاربری و رمز عبور را تکمیل کنید, سپس کلیک کنید همه را حذف کنید. روش دیگر ، می توانید کلمات عبور فردی را برجسته کرده و آنها را یکی یکی حذف کنید. وقتی یک پنجره خالی می بینید ، تمام شده است!

کلمه عبور ذخیره شده را حذف کنید (11)

اینترنت اکسپلورر

1. را انتخاب کنید تنظیمات (نماد چرخ دنده در گوشه سمت راست بالای پنجره مرورگر خود) ، و سپس کلیک کنید گزینه های اینترنت.

کلمه عبور ذخیره شده را حذف کنید (12)

2. تحت عمومی برگه را پیدا کنید مرور بخش history را بزنید و کلیک کنید حذف… دکمه.

کلمه عبور ذخیره شده را حذف کنید (13)

3. در کادر گفتگو ، کادر کنار آن را علامت بزنید کلمات عبور. توجه: در مرحله بعد تمام داده های بررسی شده مانند سابقه مرور یا کوکی های شما حذف می شود ، بنابراین حتماً این کار را انجام دهید کادرهای کنار مواردی را که نمی خواهید حذف کنید ، علامت بزنید.

حذف کلمه عبورهای ذخیره شده کروم (14)

4. کلیک کنید حذف, و بعد درخواست دادن. همه شما تنظیم شده اید!

مایکروسافت لبه

با استفاده از Microsoft Edge ، می توانید از بسیاری از همان کارهایی که قبلاً از Explorer استفاده کرده اید استفاده کنید ، اما میانبرهای جدید مفیدی نیز وجود دارد. در اینجا روشی برای پاک کردن گذرواژه‌های ذخیره شده خود در MS Edge با استفاده از مراحل مشابه با مواردی که در بالا برای Chrome آورده شده است وجود دارد.

  1. در گوشه سمت راست بالای پنجره مرورگر خود روی سه نقطه افقی (...) کلیک کنید تنظیمات. روش دیگر ، را انتخاب کنید اقدامات بیشتر و بعد تنظیمات.
  2. کلیک تنظیمات پیشرفته, و بعد گذرواژه‌های ذخیره شده من را مدیریت کنید.
  3. برای حذف آن ، نماد کنار هر رمز عبور را انتخاب کنید. وقتی این کار را برای هر رمز عبور انجام داده اید ، کلیک کنید انجام شده. رمزهای عبور شما ایمن است!

اپرا

1. از صفحه شماره گیری سریع خود ، را انتخاب کنید تنظیم آسان.

حذف کلمه عبورهای ذخیره شده کروم (15)

2. به پایین بروید و کلیک کنید به تنظیمات مرورگر بروید.

حذف کلمه عبورهای ذخیره شده کروم (16)

3. در پایین صفحه تنظیمات ، کلیک کنید پیشرفته, و سپس به پایین بروید کلمات عبور و فرم ها. سپس بر روی کلیک کنید کلمات عبور.

حذف کلمه عبورهای ذخیره شده کروم (16)

4- روی سه نقطه عمودی کنار هر رمز عبور کلیک کنید و را انتخاب کنید برداشتن. خودشه! به سادگی این مرحله را تکرار کنید تا تمام رمزهای عبور شما حذف شود.

حذف کلمه عبورهای ذخیره شده کروم (18)

نحوه ایجاد رمزهای عبور قوی و ایمن نگه داشتن آنها

اکنون که تمام گذرواژه‌های ذخیره شده خود را از مرورگر خود پاک کرده‌اید ، به راهی نیاز دارید برای هر یک از حساب های خود رمزعبور قدرتمند و منحصر به فردی ایجاد کنید. برای یادآوری همه آنها به سیستم نیاز خواهید داشت! در اینجا چند نکته از کارشناسان ما آورده شده است.

از یک ژنراتور رمز عبور استفاده کنید

ایجاد یک رمزعبور قوی کار ساده ای نیست. مغز ما مانند الگوها است ، و هکرها وقتی می خواهند رمزهای عبور را بزنند به دنبال آن الگوها هستند. برای امنیت کامل, از ژنراتور رمز عبور رایگان ما برای ایجاد رمزهای عبور ایمن استفاده کنید که هک کردن یا حدس زدن آنها تقریباً غیرممکن است.

می توانید هر گذرواژه را براساس نیازهای آن وب سایت شخصی سازی کنید (به عنوان مثال بعضی از وب سایت ها به شخصیت های ویژه اجازه نمی دهند) یا به سرعت یک رمز عبور ایمن و تصادفی برای محافظت از داده های خود ایجاد کنید.

البته هرچه رمز عبور شما تصادفی تر باشد ، به خاطر سپردن آن سخت تر است. خدمات رمزگذاری و ذخیره سازی رمزعبور آنلاین مطمئناً گزینه ای امن تر از ذخیره گذرواژه در مرورگر شما هستند ، اما آنها هنوز خطر را درگیر می کند: هر هکری که به آن یک حساب کاربری دسترسی پیدا کند می تواند بلافاصله به همه حساب های دیگر شما وارد شود.

اگر باید گذرواژه‌های خود را ذخیره کنید ، از مداد و کاغذ استفاده کنید ، به جای نوشتن گذرواژه‌های کامل در صورت امکان ، یادداشتهای رمزگذاری شده را انجام دهید ، و آن یادداشت ها را در مکانی امن دور از رایانه خود نگه دارید. و به دنبال یک ترفند بروید تا رمزهای عبور خود را آسان تر به خاطر بسپارید!

به قوانین پایبند باشید

اگر تصمیم دارید رمزهای عبور خود را ایجاد کنید, به یاد داشته باشید که یک رمز عبور ایمن است:

  • حداقل 12 کاراکتر دارد
  • شامل ترکیبی از اعداد ، نمادها و حروف است
  • کلمه ای نیست که در فرهنگ لغت یافت شود
  • به جایگزینی های واضح حرف اعتماد نکنید - مانند d0g به جای سگ

این خبر خوب است: راهی برای افزودن روشی به جنون وجود دارد به حافظه خود کمک کنید!

از یک الگوریتم ایجاد رمز عبور استفاده کنید

این واقعاً مفید است راه تولید رمزهای عبور ضد هک و متعهد کردن آنها به حافظه. شما به جای ایجاد هر رمز عبور از ابتدا ، شما یک سیستم ایجاد می کنید - اما رمزعبور فقط به شما معنی خواهد داد. این یک مثال است.

با یک شروع کنید پایه دو کلمه نامربوط است. به عنوان مثال ، اگر نام سگ شما Jax است ، می توانید از دو کلمه Jax و rudder استفاده کنید (ما کلمه دوم را بطور تصادفی از یک فرهنگ لغت انتخاب کردیم).

حالا بیایید بگوییم جک 5 ساله است. فرمول قدیمی "سال سگ" آن را به 7 X 5 = 35 سال انسانی تبدیل می کند. این عدد را به همراه دو کلمه خود مشبک کنید تا چیزی شبیه jA3xRu5dDer دریافت کنید. اکنون, قدرت پسورد خود را با استفاده از ابزار رایگان ما تست کنید.

ابزار به ما می گوید این رمز عبور عالی است ، اما اگر می خواهید می توانید آن را با نمادی یا دو مورد تقویت کنید - jA3x٪ Ru5 + dDer. اکنون می توانید این رمز عبور را برای هر وب سایتی که استفاده می کنید کمی تغییر دهید افزودن شناسه مربوط به آن وب سایت.

فقط از استفاده از ترکیب های واضح حرف خودداری کنید, مانند FA یا FB برای Facebook. می توانید از حروف سوم و بعدی به نام وب سایت (C و O برای فیس بوک) استفاده کنید و رمزعبور پایه خود را بین آنها ساندویچ کنید. بنابراین برای فیس بوک ، cjA3x٪ Ru5 + dDerO را خواهید داشت.

حالا شما باید کلمات عبور عالی هستند و می توانید آنها را به خاطر بسپارید! با این حال توجه داشته باشید که ما هنوز هم برای استفاده از اطلاعات فوق العاده حساس مانند حساب های بانکی خود از یک رمزعبور کاملاً منحصر به فرد و تصادفی استفاده می کنیم.

به تأیید صحت دو مرحله ای بروید

در همه حسابهای خود که آن را پشتیبانی می کنند ، تأیید دو مرحله ای را انجام دهید. با استفاده از این ویژگی ، به شما اعلان می شود تک بار استفاده از طریق ایمیل ، متن یا تماس صوتی هر بار که وارد سیستم می شوید.

قبل از دسترسی به حساب خود ، باید با وارد کردن کد ، هویت خود را تأیید کنید. این چند لحظه طول می کشد ، اما ارزشش را دارد زیرا فوراً سیستم خواهد شد وقتی شخصی در حال تلاش برای ورود به حسابهای شما است به شما هشدار می دهد.

از VPN استفاده کنید

مهم نیست که چقدر قوی هستند ، وجود دارد هنوز خطری وجود دارد که یک هکر بتواند رمزهای عبور شما را رهگیری کند وقتی دستگاه شما آنها را به وب سایت ها ارسال می کند. اگر از wi-fi عمومی استفاده می کنید ، خطر به ویژه بزرگ است.

آ VPN (شبکه خصوصی مجازی) از تمام ترافیک اینترنت شما محافظت می کند با استفاده از پروتکل های رمزگذاری درجه نظامی که داده های خود (از جمله گذرواژه‌ها) را غیرقابل خواندن کنید به هر کسی که سعی در سرقت آن کند.

با اتصال شما از طریق یک تونل امن به سرور از راه دور ، a VPN مکان IP شما را ماسک می کند, شما را کاملاً ناشناس آنلاین می کند. تغییر مکان ظاهری شما را قادر می سازد دور زدن سانسور و geoblocking برای دسترسی ایمن و نامحدود به اینترنت در هر نقطه.

خلاصه

نیازی نیست میانبرها را با استفاده از گذرواژه‌های ضعیف یا ذخیره گذرواژه‌هایتان به صورت دیجیتالی استفاده کنید. با دنبال کردن مراحل فوق می توانید کلمات عبور ذخیره شده خود را از روی مرورگر خود به خوبی پاک کنید و رمزعبورهای محکم را که در واقع به یاد خواهید آورد جایگزین کنید.

برای اینکه امنیت خود را به سطح بعدی برسانید ، از یک VPN با رده بالا که رمزهای عبور شما را حتی از بهترین سارقان داده نگه نمی دارد. و حتی برای نکات جالب تر دیگر از متخصصان ما در هنگام گشت و گذار در امان ماندن ، راهنمای کامل ما برای محافظت از حریم خصوصی خود را بصورت آنلاین بررسی کنید.

ارائه دهنده رتبه رتبه کاربر رتبه بندی کاربر
انتخاب سردبیر 5.0 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت
2 4.9 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت
3 4.8 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت
4 4.8 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت
5 4.7 / 5
نقد را بخوانید
اطلاعات بیشتر شروع کنید >> بازدید از سایت
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me