Shadowsocks vs VPN – viss, kas jums jāzina


Ja jūs kādreiz esat interesējies par Lielo Ķīnas ugunsmūri, iespējams, esat dzirdējis par Shadowsocks. Bieži tiek sajaukts ar VPN balstītu tehnoloģiju, taču dažas funkcijas pārklājas, Shadowsocks un VPN ir divas pilnīgi atšķirīgas lietas.

Šis raksts palīdzēs jums izprast abu tehnoloģiju atšķirīgos aspektus. Mēs jums arī piešķirsim katras priekšrocības, komplektā ar scenārijiem, kur Shadowsocks varētu būt piemērotāks nekā VPN, un otrādi.

Kas ir Shadowsocks?

Uz atvērtā koda SOCKS5 balstīts starpniekservera projekts Shadowsocks ir starpnieks, kas ir galvenokārt paredzēts cenzūras apiešanai. Pirmoreiz to izlaida 2012. gadā tā veidotājs, ķīniešu programmētājs ar pseidonīmu “clowwindy”.

Programmētājs 2015. gadā paziņoja, ka viņi izstājas no projekta Ķīnas policijas spiediena dēļ. Kopš tā laika Shadowsocks ir palicis atvērts avots, ko uztur un uzlabojuši daudzi līdzstrādnieki.

Kā Shadowsocks atšķiras no VPN?

Tur ir viena būtiska līdzība starp VPN un Shadowsocks - viņu spēja jūs savienot ar noteiktām vietnēm, kuru valdības cenzūra, ģeobloķēšana vai kā citādi parasti nav pieļaujama.

Ņemot vērā sākotnējo mērķi apiet Ķīnas lielo ugunsmūri, Shadowsocks koncentrējas uz satiksmes ierobežojumu apiešanu. Tas izmanto HTTPS, tādējādi maskējot satiksmi, lai tā varētu pāriet garām noteiktajiem cenzūras pasākumiem.

Atšķirībā no VPN, Shadowsocks nav paredzēts privātumam un anonimitātei. Kamēr gan VPN, gan Shadowsocks šifrē datus, Shadowsocks ir daudz vieglāks. VPN izmanto daudzus militāras pakāpes šifrēšanas protokolu slāņus, lai pilnībā paslēptu trafiku savos serveros. Shadowsocks padara datus “tukšus”, lai tie vairāk izskatās pēc HTTPS trafika, lai tie varētu pārvietoties bez ierobežojumiem. Tas nav slēpts, tāpat kā VPN, tikai slēpts.

SOCKS5 starpniekserveru izmantošanas dēļ, Shadowsocks nesūta visu jūsu trafiku caur serveri, nevis VPN. Un atšķirībā no tradicionālajiem ssh SOCKS5 starpniekserveriem, Shadowsocks darbojas ar vairākiem TCP savienojumiem. Rezultāts ir daudz lielāks ātrums, salīdzinot ar alternatīvām.

Shadowsocks priekšrocības

Lielākā Shadowsocks priekšrocība ir tā viegla iestatīšana. Šī tehnoloģija ir vienkāršs un funkcionējošs starpniekserveris, kura uzstādīšana neaizņem daudz laika, un tas ir lieliski piemērots piekļuvei ierobežotam saturam. Shadowsocks ir arī pilnīgi atvērts avots, un līdzautori regulāri veic uzlabojumus. 

Vēl viens Shadowsocks ieguvums ir tā selektīva satiksmes maskēšana. Jūs varat izvēlēties, kuru jūsu trafika daļu ietekmē Shadowsocks - tas ļauj piekļūt ierobežotam saturam gan jūsu atrašanās vietā, gan ārpus tās.

Piemēram, izmantojiet šo scenāriju: atrodaties Ķīnā un vēlaties piekļūt Gmail. Izmantojot Shadowsocks, varat izvēlēties, lai Gmail trafiks tiktu “maskēts”, tādējādi apejot Ķīnas valdības bloķēšanu.

Tomēr jūs joprojām varēsit piekļūt vietnēm, kas paredzētas tikai Ķīnai. Turpretī VPN šifrē visu trafiku uz jūsu izvēlēto serveri, tādējādi padarot Ķīnai ekskluzīvas vietnes nepieejamas tajā pašā ierīcē..

Pēdējais bet ne sliktākais, Shadowsocks ir ļoti grūti - ja pat neiespējami - atklāt un bloķēt. Satiksmes maskēšana, lai tā parādītos kā HTTPS, ir galvenais iemesls.

No otras puses, VPN modus operandi un tā milzīgā popularitāte ir ļāvusi valdībām un platformām vieglāk bloķēt tehnoloģiju vai piespiest lielās korporācijas noņemt VPN produktus no saviem veikaliem (piemērs ir Apple noņemot VPN lietotnes no Ķīnas App Store).

Draudu modeļa izpratne

Kaut arī Shadowsocks ir lieliska tehnoloģija, lai apietu satura ierobežojumus, tā funkcionalitāte ir ierobežota. Kā tāda šī superproxy ir reāla iespēja tikai tad, ja tā atbilst noteiktam draudu modelim - jūsu ISP.

Kas ir draudu modelis? Vienkārši liec, tas ir iemesls, kāpēc jūs vispirms meklējat VPN, VPS vai DNS starpniekserveri. Ir daudz interneta aspektu, kuru dēļ var būt nepieciešams augstāks drošības līmenis - draudu modeļu piemēri ir publiski Wi-Fi tīklāji, ar ISP saistīti jautājumi, piemēram, datu uzraudzība un reģistrēšana, tiešsaistes identitātes paslēpšana utt..

Shadowsocks nepalīdz jūsu tiešsaistes privātumam un drošībai. Jums to vajadzētu izmantot tikai tad, ja jūsu galvenā problēma ir cenzūra.

Citi draudu modeļi, kas ietver jūsu identitātes paslēpšanu internetā, ir jomas, kurās Shadowsocks ir maz. Varētu apgalvot, ka tas nebija paredzēts šādai funkcionalitātei, un mēs tam piekrītam. Šajā vietā VPN pārspēj Shadowsocks.

Kad VPN ir labāka izvēle?

Salīdzinot ar Shadowsocks, VPN ir “galvenā” tehnoloģija. Tas ir plaši izplatīts, un tā efektivitāte ir labi dokumentēta un neapstrīdama.

Ja Jums ir meklējot kaut ko tādu, kas tiešsaistē aizsargā jūsu identitāti, vienlaikus pilnībā izdzēšot jūsu digitālo pēdu, VPN ir jūsu iet uz rīku. Pats par sevi saprotams, ka ne katrs tur esošais VPN ir ideāls - milzīgais pakalpojumu sniedzēju skaits ir pietiekams pierādījums tam, ka tirgū ir gan stabili, gan vāji VPN pakalpojumi..

Tomēr, veicot dažus pētījumus, jūs varat pārliecināties, ka izdarījāt pareizo izvēli. Mēs pārskatījām dažus no labākajiem šobrīd pieejamajiem VPN un izveidojām visuzticamāko jūsu garantētās privātuma, drošības un pieejamības nodrošinātāju sarakstu internetā..

Ranga nodrošinātājs Mūsu vērtējums lietotājam
Redaktora izvēle 5,0 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
2 4,9 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
3 4,8 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
4 4,8 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
5 4,7 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni

Būtība ir tāda kvalitatīvs VPN nodrošinās jums visu, kas nepieciešams drošai, anonīmai un neierobežotai sērfošanai tīmeklī.

Kamēr VPN bloki joprojām pastāv (un mēs neredzam, ka tie tuvākajā laikā izzudīs), ir vairāki pakalpojumu sniedzēji, kuri ir pierādījuši, ka arī turpmāk atradīs veidus, kā lietotājiem visā pasaulē sniegt to, ko viņi vēlas, neatkarīgi no tā, vai tā ir piekļuve uz ģeogrāfiski ierobežotām platformām, piemēram, Netflix, HBO un BBC, vai valdības valdības cenzūras risinājumu tādās valstīs kā Ķīna un Krievija.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par VPN plašajām iespējām, iesakām iepazīties ar mūsu rokasgrāmatu iesācējiem.

Rezumējot, Shadowsocks ir lielisks veids, kā apiet digitālo cenzūru. Tas tika izveidots valstī, kur tas ir diezgan liels jautājums, taču šodien tas ir paplašinājies visā pasaulē, pateicoties tā atvērtā koda veidam un ērtai lietošanai.

Tomēr ilgtermiņā VPN ir daudz piemērotāks risinājums, ja jūsu dienas kārtībā ir identitātes aizsardzība un anonimitāte internetā..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me