Kāpēc jums tiešām ir jāpārtrauc publiskā WiFi izmantošana


Publiskais WiFi. Šāds ērts un bez piepūles veids, kā sērfot jebkur citur, ir atrodams. Kaut arī tas ir retums, publiskais WiFi ir pieejams gandrīz visur, kur dodaties: kafejnīcās, lidostās, viesnīcās, skolās un pat uz ielām. Neviens nevar noliegt, cik tas ir ērti, bet vai tiešām jums to vajadzētu izmantot?

Publiskais WiFi, kas pazīstams arī kā publiskais karstais punkts, ir fiziska vieta, kur, izmantojot bezvadu lokālo tīklu (WLAN), izmantojot WiFi tehnoloģiju, var iegūt piekļuvi internetam, izmantojot maršrutētāju, kas savienots ar interneta pakalpojumu sniedzēju. Lai gan tas šķiet lieliski visiem, kas nevēlas tērēt savus mobilos datus, publiskais WiFi ir visvieglākā vieta, kur citi var redzēt jūsu informāciju. Kad izveidojat savienojumu ar Wi-Fi tīklu, jūs sūtāt savu personisko informāciju caur vietnēm vai mobilajām lietotnēm, un hakeriem ir patiešām vienkārši pārtvert un sabojāt jūsu informāciju. (Tas ir tik vienkārši, pat septiņgadīgs cilvēks to var izdarīt).

Lai parādītu, kāpēc jums tas jādara Pārtrauciet publiskā WiFi izmantošanu, mēs uzskaitām 10 veidi, kā jūs varat viegli uzlauzt, izmantojot publisko WiFi.

  1. Nešifrēti tīkli / vietnes

Šifrēšana ir atslēga, lai jūsu personīgā informācija būtu droša tiešsaistē. Tas būtībā kodē informāciju, kuru jūs nosūtāt internetā, pārvēršot to kodā, lai izvairītos no piekļuves nevēlamām trešajām personām. Šifrēta vietne aizsargā informāciju, kuru sūtāt tikai uz šo vietni un no tās. Drošs bezvadu tīkls šifrē visu jūsu nosūtīto informāciju, izmantojot to pašu tīklu. Informācijas nosūtīšana uz vietnēm, kas nav pilnībā šifrētas, un mobilo lietotņu izmantošana, kurām nepieciešama personīga vai finanšu informācija, ir ļoti riskanta spēle, kuru nevēlaties spēlēt. Ja, lai pierakstītos nešifrētā vietnē, izmantojat nenodrošinātu tīklu - citi lietotāji, kas izmanto šo tīklu, var redzēt to, ko redzat.

Lielākā daļa Wi-Fi tīklāju netiek šifrēta internetā sūtītai informācijai un tāpēc nav droši. Faktiski, ja tīklam nav nepieciešama WPA vai WPA2 parole, tas, iespējams, nav drošs. Tas attieksies uz lielāko daļu publisko karsto punktu.

  1. Slikta WiFi iestatīšana

Ņemot vērā visus sasniegumus informācijas tehnoloģiju jomā un arvien efektīvākās uzlaušanas metodes, vienkāršas lietotāju kļūdas ir viens no visbiežākajiem draudiem publiskajos WiFi tīklos. Nevar garantēt, ka uzņēmumu īpašnieki vai darbinieki, kas izveidoja tīklu, ir veikuši visus pasākumus, lai nodrošinātu datu aizsardzību. Nereti darbinieki vienkārši atstāj noklusējuma lietotāju un paroli WiFi maršrutētājā, padarot tīklā smieklīgi vieglu piekļuvi.

  1. MitM uzbrukumi

Viens no izplatītākajiem draudiem publiskajos tīklos tiek saukts par uzbrukumu “Man in the Middle” (MitM). Būtībā MitM uzbrukums ir tāds pats kā noklausīšanās. Kad dators vai tālrunis izveido savienojumu ar internetu, dati no šīs ierīces tiek nosūtīti uz pakalpojumu vai vietni. Tas ir, kad dažādas ievainojamības var ļaut trešajai pusei nokļūt šo pārraižu vidū un redzēt tās visas. Mūsdienās ar jauniem hakeru rīkiem, kas tiešsaistē pieejami bez maksas, publisko tīklu uzlaušana ir vienkārša pat lietotājiem ar ierobežotu tehnisko kompetenci. Patiesībā, tik viegli ir izveidot MitM uzbrukumu publiskam WiFi, tikai lai uzsvērtu šo punktu - HMA veica eksperimentu, kura laikā 7 gadus veca meitene varēja veiksmīgi uzlauzt publisko tīklu, izmantojot tikai savu klēpjdatoru un dažas google apmācības. Viss process veica mazu bērnu mazāk nekā 11 minūtes, pēc kura beigām viņa varēja nozagt informāciju tieši no citiem datoriem, kas savienoti ar to pašu WiFi tīklu.

  1. Ļaunprātīga programmatūra

Pateicoties drošības spraugām un vājumam, kas atrodams operētājsistēmās un programmatūras programmās, uzbrucēji var ievietot ļaunprātīgu programmatūru jūsu datorā, pat ja jūs par to pat nezināt. Šīs ievainojamības izmantošana ir diezgan vienkārša, rakstot kodu, lai mērķētu uz noteiktu ievainojamību, un pēc tam ierīcē ievadot ļaunprātīgu programmatūru. Ja jums nekad nav bijis uzbrukums pret ļaunprātīgu programmatūru, pieņemsim, ka nevēlaties sevi pakļaut riskam.

Kāpēc jums tiešām ir jāpārtrauc publiskā WiFi izmantošana

Tas publiskais WiFi jūsu iecienītajā kafejnīcā varētu būt bīstams.

  1. Snooping & šņukstot

Wi-Fi snooping un sniffing ir tieši tas, kā tas izklausās. Izmantojot īpašus programmatūras komplektus un ierīces, kuras var iegādāties tiešsaistē, kibernoziedznieki var viegli noklausīties Wi-Fi signālus. Šis paņēmiens ļauj uzbrucēji, lai piekļūtu visam, ko jūs darāt tiešsaistē - veselas apmeklētās tīmekļa lapas un visa tajās ievadītā informācija, pieteikšanās akreditācijas dati jebkuram tiešsaistes kontam utt., Ļaujot viņiem izmantot jūsu virtuālo identitāti, kā viņi to vēlas. Padomājiet par to, kad piesakāties savā bankas kontā. Hakeris var redzēt jūsu lietotājvārdu, paroli un visu jūsu bankas konta informāciju, kuru viņš vēlāk var izmantot, lai pats pieteiktos un nozagtu jūsu naudu.

  1. Negodīgi piekļuves punkti

Negodīgi piekļuves punkti vilina upurus pieslēgties tam, kas šķiet likumīgs tīkls, izmantojot labdabīgu vārdu, piemēram, uzņēmuma vai viesnīcas nosaukumu, kurā jūs uzturaties. Tā kā ikviens, kas izveido tīklu, var to nosaukt, ko vien vēlas, varat meklēt un izveidot savienojumu ar WiFi tīklu ar nosaukumu “Joe’s Cafe”, kad oficiālais, likumīgais tīkls patiesībā ir “Joe’s Coffee”. Jūs nekad neuzzināsit atšķirību un vispirms var nonākt hakeru slazdā. Un voila! Jūs tikko esat izveidojis savienojumu ar negodīgu karsto punktu, kuru izveidojuši kibernoziedznieki, kuri tagad var redzēt visu, ko jūs darāt.

  1. Pakešu analizatori

Pakešu analizatori, kas pazīstami arī kā pakešu šiferi, ir salīdzinoši nelielas datorprogrammas, kas var uzraudzīt trafiku tīklā. Viņi pat var pārtvert dažas datu paketes un sniegt informāciju par tajās atrodamo saturu. Labākajā gadījumā šīs programmas var izmantot nekaitīgā veidā, tikai lai savāktu datus par trafiku. Sliktākajā gadījumā they, tā var būt arī vēl viena nepilnība, caur kuru hakeri var slīdēt iekšā, lai redzētu jūsu informāciju.

  1. Ļaunie dvīņi

Ļaunā dvīnīte ir ļoti līdzīga negodīgam vai ļaunprātīgam piekļuves punktam, tikai daudz sarežģītāk maskējot tā mērķi. Ļaunie dvīņi ir izveidoti, lai izskatās un darbojas tāpat kā likumīgs piekļuves punkts. Hakeri faktiski var klonēt jums zināmu un uzticamu AP, izveidojot identisku. Kad būsit izveidojis savienojumu caur dvīnīti, jūsu informācija tiks nosūtīta hakeram. Publiskie Wi-Fi tīkli ir īpaši neaizsargāti pret šāda veida uzbrukumiem.

  1. Reklāmu dokumenti

Reklāmu dokumenti ir P2P tīkli, kas tieši savieno divus datorus. Parasti tie izmanto tos pašus kanālus kā bezvadu savienojumi. Izmantojot publisku Wi-Fi tīklu, visticamāk, jūsu dators tiks iestatīts jaunu tīklu atklāšanai. Šādā veidā, hakeri var izveidot tiešu savienojumu ar jūsu tālruni vai datoru, ja tie atrodas diapazonā, jo kanāli ir atvērti jauniem savienojumiem. Pietiek ar vienu WiFi tīkla galu, lai atļautu īpašus savienojumus ar dodiet hakeriem piekļuvi visam tīklam.

  1. Tārpi

Tārpi ir ļoti līdzīgi tradicionālajiem datorvīrusiem, taču tie atšķiras vienā galvenajā aspektā: lai strādātu, datorvīrusiem ir jāpiestiprina programma.. Tārpi faktiski var izplatīties paši. Kad ir izveidots savienojums ar publisku WiFi tīklu, bez atbilstošas ​​drošības, tārps var iekļūt jūsu datorā no citas ierīces, kas ir savienota ar to pašu tīklu, kuru izmantojat, izraisot lielu netīrumu jūsu ierīcē.

Bez laba VPN, lai aizsargātu mūsu informāciju, dodoties tiešsaistē, mēs visi tikai sēžam pīles un gaidām, ka tiks izmantotas.

Ranga nodrošinātājs Mūsu vērtējums lietotājam
Redaktora izvēle 5,0 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
2 4,9 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
3 4,8 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
4 4,8 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
5 4,7 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni

Tātad, nākamreiz, kad jūs sēdēsit viesnīcas vestibilā un jūtaties kā sprīdi spēlējat tiešsaistes spēli ar saviem draugiem mājās - nedariet to. Vai arī, ja jums tas ir jāizdara, pirms izdarījāt sev labvēlību un instalējiet pareizu VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me