Kāpēc jums nevajadzētu izmantot Airbnb WiFi


Tiem, kas bieži ceļo, Airbnb ir fantastiska vietne naktsmītņu rezervēšanai. Jūs ne tikai saņemat pienācīgu cenu (lasīt: lētāk nekā viesnīca), bet arī lielākas iespējas izjust kultūru un cilvēkus. Viena no būtiskām ērtībām gandrīz katrā Airbnb mūsdienās ir WiFi. Pāris minūšu laikā pēc ierašanās viesiem tiek piešķirta WiFi parole, un, lai gan tajā nav nekā slikta, šī WiFi izmantošana varētu būt bīstama.

Neatkarīgi no tā, vai esat apmeklētājs vai saimnieks, jūsu informāciju un kontus var viegli uzlauzt. Uz priekšu mēs parādīsim, kā pasargāt sevi viesojoties vai ceļojot.

Wi-Fi drošība ir ļoti svarīgs jautājums

Vai jūs kādreiz domājāt, kurš kopīgoja jūsu Wi-Fi savienojumu, kad esat atvaļinājumā? Mēs nenozīmē, ka Airbnb mitinātāji ir hakeru kopiena, taču šādu naktsmītņu Wi-Fi paroles parasti tiek nodotas daudziem cilvēkiem, un paroles netiek bieži mainītas.

Jums, iespējams, ir izveidots savienojums ar uzlauztu tīklu no iepriekšējā apmeklētāja, vai arī īpašnieks var koplietot savu tīklu, padarot WiFi vēl mazāk drošu.

Tā kā daudziem viesiem bieži vien ir viens un tas pats WiFi tīkls ar viesiem, tie ir arī viņi pakļaujot sevi riskam. (Šeit ir vēl 10 iemesli, kāpēc jāpārtrauc izmantot publisko WiFi).

Datorurķēšana Airbnb tīklā ir ļoti vienkārša

Lai gan vairums WiFi tīklu ir šifrēti, viņus joprojām ir ļoti vienkārši sakapāt.

Visus mājas maršrutētājus var vadīt ar pārlūku, un ikviens, kam ir neliela tehniskā kompetence, var ātri atrast piešķirto IP adresi. Ja pārlūka adreses joslā ievadāt maršrutētāja IP adresi, varat to izdarīt ātri atrodiet noklusējuma pieteikšanās datus un iegūstiet kontroli pār maršrutētāju un tīklu.

Tas vēl nav viss. Kad esat piekļuvis maršrutētājam, varat arī piekļūt vārtejai un to mainīt. Piemēram, jūs varētu iestatīt Raspberry Pi tādā veidā, lai visa tīkla trafiks tiktu novirzīts caur jūsu ierīci.

Ja jums šajā ierīcē ir savs DNS serveris, varat izveidot lapas, kas izskatās ļoti līdzīgas Gmail vai Facebook. Kad jūs to izdarījāt, ir ļoti vienkārši pārliecināt, kas darbojas tīklā, ievadīt savu pieteikuminformāciju. Viņi nekad neuzzinātu atšķirību, bet tagad jums būtu visa nepieciešamā informācija, lai nozagtu viņu identitāti.

Lai gan tas ir pārspīlēts scenārijs, tas tomēr var notikt. Jebkuram Airbnb apmeklētājam ir ļoti vienkārši paslēpt ierīci, kas turpinātu vākt paroli un pieteikšanās informāciju līdz ierīce tiek atklāta vai tiek mainīta WiFi parole.

Tīkla kopīgošana koplieto arī citas lietas

Pat bez uzlaušanas, ikviens, kurš ir pieteicies tajā pašā tīklā, var redzēt jūsu kopīgotās lietas, piemēram, svētku fotoattēlus, izklājlapas, dokumentus, PDF failus, mūziku un videoklipus.

Lai gan ir ērti (un parasti tas ir nekaitīgi) kopīgot kalendāru ar visiem jūsu tīkla lietotājiem - it īpaši, ja esat saimnieks un tas ir jūsu mājas tīkls - ja kāds Airbnb apmeklētājs piesakās šajā tīklā, viņi to var arī redzēt.

Ja nevarat iegūt atsevišķu tīklu apmeklētājiem, pārliecinieties, vai jums nav informācijas, kuru, iespējams, nevēlaties, lai viņi redzētu.

VPN aizsardzība ceļotājiem

Ja bieži apmeklējat Airbnb un izmantojat atvērtus tīklus vai Wi-Fi savienojumus, nepieciešams VPN (virtuālais privātais tīkls). VPN šifrē jūsu datus un nodrošina tādu drošības līmeni, kas aizsargā jūs no visiem citiem tajā pašā tīklā. Hakerēt ir gandrīz neiespējami, un tas ir obligāti vajadzīgs, ja vēlaties aizsargāt savus tiešsaistes datus un informāciju.

Daudzi VPN ļauj vienlaikus izmantot vairāk nekā vienu ierīci, tāpēc jums nav jāuztraucas, ja ceļojumos atnesat tālruni un klēpjdatoru. Vai arī, ja esat mājās, jums ir nepieciešami daži cilvēki, lai vienlaikus izmantotu to pašu VPN.

VPN ir iekļautas dažas lieliskas drošības funkcijas, piemēram, pārslēgšanas slēdzis, kas var nekavējoties atvienot ierīci, ja savienojums tiek pārtraukts kāda iemesla dēļ. VPN ir arī dažas citas modes funkcijas, piemēram, piekļuve bloķētam saturam, vienlaicīgu ierīces savienojumu atļaušana un serveru atrašanās vietu iekļaušana visā pasaulē.

Ne visos VPN ir šīs funkcijas (un daži pat piekļūst jūsu datiem), tāpēc vislabāk ir izmantot ieteikto VPN. Mūsu labākajos VPN ir vismodernākie drošības elementi, un tiem ir serveri visā pasaulē, tāpēc jūs izveidojat savienojumu visur, kur jūs aizvedīsit.

Ranga nodrošinātājs Mūsu vērtējums lietotājam
Redaktora izvēle 5,0 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
2 4,9 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
3 4,8 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
4 4,8 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
5 4,7 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni

Aizsargājiet sevi kā Airbnb resursdatoru

Kā Airbnb resursdatoram ir svarīgi arī aizsargāt jūsu tiešsaistes datus. Lai gan Airbnb ir pārbaudes process, kā mēs paskaidrojām iepriekš, kādam ir patiešām viegli uzlauzt jūsu tīklu un turpināt tam piekļūt ilgi pēc tam, kad viņš ir prom.

Labākais veids, kā pasargāt sevi, ir atsevišķs WiFi tīkls viesiem un bieži jāmaina parole.

Ja koplietojat savu Wi-Fi tīklu ar viesiem, VPN ir labs ieguldījums. Tas ne tikai ļaus piekļūt visam Netflix saturam (laimēt!), Bet arī šifrēs jūsu datus, aizsargājot jūs no visiem apšaubāmajiem viesiem, kuri jums varētu būt.

Lai gan jūs ne vienmēr varat zināt, kas būs jūsu Airbnb, jūs varat pārliecināties, ka jūsu dati un informācija tiek aizsargāta no kaitējuma, izmantojot VPN.

 

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me