Kā izveidot spēcīgu paroli – 7 zelta likumi


Izskatās pēc mumbo jumbo kravas?

Mēs izskaidrosim, kāpēc paroles mīkla var pasargāt jūs no visa veida tiešsaistes plēsoņām.

Pirms sāku stingrāk izpētīt šo tēmu, es biju diezgan sašutusi par to, kāpēc kāds gribētu ielauzties manā tiešsaistes pasaulē. Galu galā es esmu diezgan neinteresants; noteikti nedarbojas kā slepens aģents; patiesībā es pat neesmu materiāls stalkerim.

Patiesību sakot, nav nozīmes tam, kas es esmu. Jebkura iemesla dēļ ir cilvēki, kas uzmācas un izmanto citu cilvēku informāciju.

Pēc plašas izpētes priekšmetā un tērzēšanas ar dažādiem avotiem es sapratu, ka esmu tikpat liels mērķis kā jebkurš cits. Daļa no tiešsaistes pasaules problēmām ir tāda, ka mēs - kā lietotāji - vienkārši neapzināsit to, ko mēs ievadām šajā ekrānā. Tā kā internets kļūst modernāks, to dara arī profesionāļi, kuri ļoti daudz zina, kā plaisāt, uzlaupīt un pārmeklēt mūsu biznesu.

Hakeriem jābūt precīziem, visu formu un krāsainu cepurēm. Katram ir 3 hakeru veidi un īpaša motivācija:

1. Pirmie ir balto cepuru hakeri - labie puiši, kas mūs pasargā no melnās cepures hakeriem, kuri saņem samaksu par datorvīrusu radīšanu vai ielaušanos sistēmās. Pie citiem hakeriem pieder zaļās cepures hakeri, pelēko cepuru hakeri, spiegu hakeri, kiberteroristi.

2. Hakeri malā, tur ir arī valdība apsvērt, kad runa ir par jūsu drošību. NVD, kā arī citas pasaules valdības, labprāt izstrādā tiesību aktus, kas viņiem dod piekļuvi ikviena indivīda e-pastiem, tālruņa zvaniem un apmeklētajai tīmekļa lapai. Tas noteikti ir milzīgs tiesību pārkāpums. Galu galā, kāpēc gan NSA gribētu uzzināt par maniem Facebook fotoattēliem. Es joprojām neesmu pārliecināts.

3. Visbeidzot, ir reklāmdevēji. Lai arī jūs tiešsaistē nedarījāt kaut ko spiegošanas cienīgu vai šausmīgi noziedzīgu, jūs, iespējams, vienkārši būsit mērķis dažām nopietni kaitinošām reklāmām, kas apmestas jūsu tīmekļa pārlūkprogrammā.

Tātad, neatkarīgi no tā, vai esat reklamēts vai esat nokļuvis hakeru sazvērestībā, labākais padoms ir regulāri mainīt paroles..
Pēc tam, kad esam izsijājuši informācijas laukus par to un tērzējuši ar ekspertiem, mēs izveidojām septiņus zelta likumus, lai pasargātu jūs no visiem tīmekļa savvaļas dzīvniekiem..

1. Izveidojiet dažādas paroles dažādiem pakalpojumiem:

Iedomājieties, ja tā pati atslēga atvēra jūsu automašīnas durvis, jūsu māju, biroju. Loģika ir diezgan acīmredzama. Ja hakerim izdodas iekļūt vienā vietā, viņš vai viņa var iekļūt gan citā, gan citā. Ir svarīgi, lai atšķirīgai atslēgai būtu atšķirīga atslēga.

2. Regulāri mainiet paroles:

Tāda pati loģika attiecas. Turot to pašu slēdzeni pie jūsu durvīm gadiem ilgi, tas tiešām ir aicinājums zaglim. Kādā brīdī slēdzene tiek izjaukta; kods ir uzlauzts. Regulāri mainiet paroles. Dažām lietojumprogrammām ir iestatījumi, kas atgādina jums bieži mainīt paroles. Piemēram, ja jūs izmantojat Windows, varat izvēlēties bieži mainīt Windows pieteikšanās paroli, izmantojot paroles opcijas vietējā drošības politikā. Sadaļā Kontu politikas vienkārši atlasiet Paroles politika. Labajā rūtī veiciet dubultklikšķi uz Maksimālais paroles vecums, ievadiet dienu skaitu, kurās vēlaties pāriet no parolēm, un noklikšķiniet uz Labi. Tagad tas ir gudrs, mazs atgādinājums.

3. Izvēlieties pareizo paroli:

Parolēm jābūt vismaz 16 rakstzīmēm garām, un tajās jābūt ciparu, simbolu, lielo burtu, mazo burtu un atstarpes kombinācijai. Viņiem vispār nevajadzētu atkārtoties, un tie nedrīkst būt arī īsti vārdi vai ID.

Izklausās diezgan kutelīgi, vai ne? Tos ne tikai rada ļoti kaitinošas, bet arī atcerieties.

Viens veids, kā izveidot mumbo jumbo paroli, kuru jūs faktiski varat atcerēties, ir iegūt to no frāzes: Piemēram, “Es have 3 lpptinte gauzas and 5 cats in tviņš house. ”Parole ģenerēta: Ih3pga5cith. Tāpēc, izgudrojot jaunas paroles, jūs, iespējams, izveidosit arī dažas komiskas izklaides.

Izmantojot šo rīku, varat izveidot ļoti drošas paroles.

4. Izvēlieties divpakāpju verifikāciju:

Gmail kopā ar Facebook piedāvā šo viengabalaino veidu, kā saglabāt jūsu drošību neskartu. Pierakstoties, tas vienkārši lūdz ievadīt kodu, ko tas nosūta uz jūsu tālruni. Ātrs, gudrs un funkcionāls.

Google2steps5. Atspējojiet automātisko pabeigšanu lietotāju vārdiem un parolēm:

Būtībā, atspējojot automātisko pabeigšanu, jūs atsakāties, kad atrodaties prom no datora. Protams, tas ir kaitinoši, kad, kad uz dažām minūtēm atstājat datoru, jums tiek nepārtraukti piedāvāts iespiest šo sarežģīto paroli, taču tas ir svarīgi, kad atrodaties publiskā datorā vai parasti koplietojat to ar citiem.

Lai atspējotu funkciju Internet Explorer, noklikšķiniet uz Rīki > Interneta iespējas > Saturs un sadaļā Automātiskā pabeigšana izvēlieties pogu Iestatījumi. Noņemiet atzīmi no veidlapu Lietotāju vārdi un paroles. Noklikšķiniet uz Labi un pēc tam izvēlieties cilni Vispārīgi un noklikšķiniet uz Dzēst > Dzēst paroles. Noklikšķiniet uz Aizvērt un Labi. Internet Explorer dialoglodziņā Automātiskās pabeigšanas iestatījumi noņemiet atzīmi no veidlapu izvēles rūtiņām.

Firefox vienkārši noklikšķiniet uz Rīki > Notīriet privātos datus (vai nospiediet Ctrl-Shift-Delete), pārbaudiet visus vienumus un noklikšķiniet uz Notīrīt privātos datus tūlīt.

Pārlūkā Google Chrome noklikšķiniet uz Chrome izvēlnes pogas > Ritiniet līdz iestatījumu lapas apakšai un noklikšķiniet uz Rādīt papildu iestatījumus > Ritiniet uz leju un atrodiet Paroles un veidlapas sadaļa > Noņemiet atzīmi no izvēles rūtiņas Iespējot automātisko aizpildīšanu

hroma parole6: sadarbojieties ar paroli pārvaldnieku:

Tur ir pārpilnība ar parole pārvaldītājiem, kas vienkārši glabā visas jūsu mīklas un aizpilda pieteikumus. Tas ir tāpat kā paņemt līdzi nelielu atmiņas karti. Dažas lieliskas iespējas ir 1Password, LastPass, Roboform. Viss, kas jums jāatceras, ir galvenā parole, lai pieteiktos pašā paroļu pārvaldniekā.

Pēdējais ceļšLastPass paroļu pārvaldnieks

7: nesūtiet savu paroli pa e-pastu un neizsniedziet to pa tālruni:

Tas drīzāk ir dots, bet jūs nekad nezināt, kad jums varētu būt nepieciešams neliels atgādinājums par acīmredzamo.
Mūsu padoms: vienkārši dariet to.

Tātad jums tas ir. Mūsu ceļvedis paroles atkopšanas pamatprincipiem.

Iedomājieties savu māju - visu savu mantu, atmiņu, dārgumu ligzdu. Tagad iedomājieties, ja jūs vienkārši atstājāt durvis atslēgtas, lai kādam varētu paiet garām.

Tiešsaistes paroles ir kā atslēga jūsu mājām. Neatkarīgi no tā, jūs vēlaties pārliecināties, ka jūsu pasaule ir droši aizslēgta.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me