5 lietas, kas jums jāzina pirms ceļojuma uz Ķīnu


Ja plānojat ceļojumu uz Ķīnu, iespējams, domājat, ka esat pārdomājis visu būtisko. Jūs esat organizējis savu maršrutu, viesnīcu un apskates vietas - tas ir viss, labi?

Varbūt ne.

Tā kā jums par to mājās, iespējams, nav jādomā, ir viena lieta, kas jūs varētu pārsteigt pilnībā: cenzūra.

Ķīna šobrīd cenzē vairāk nekā 10 000 dažādu vietņu visā internetā. Tas ietver gandrīz visas vietnes, kuras mēs uzskatām par pašsaprotamām, piemēram Google, Facebook un Twitter. Milzīgais cenzūras mērogs Ķīnā, kas pazīstams kā Lielais ugunsmūris, var atstāt jūs bez vietnēm un lietotnēm, kuras jūs paļāvāt uz savu ceļojumu.

Tieši tāpēc mēs esam izveidojuši šo īso ceļvedi cenzūra Ķīnā, un kā jūs varat tam apiet, ieskaitot vietnes, kas darbojas, un kas VPN var apiet Lielo ugunsmūri.

Kāpēc Ķīna cenzē internetu?

Pirmkārt, lai saprastu, pret ko mēs cīnāmies, paturiet prātā, ka cenzūrai Ķīnā ir sena un sarežģīta vēsture. Ķīnas komunistiskā partija šobrīd cenzē visu veidu plašsaziņas līdzekļus, un internets nav izņēmums.

Valdības iemesli tik lielas cenzūras uzlikšanai ir dažādi. Noteikti varas iestādes to izmanto kontrolēt Ķīnas iedzīvotājus kurējot visu informāciju, kurai viņi var piekļūt.

Tomēr tiek arī uzskatīts, ka cenzūra, it īpaši lielo globālo korporāciju starpā, ir paredzēts Ķīnas biznesa veicināšanai. Bez konkurences starp Google, Facebook un citu starptautisko Goliaths konkurenci ir uzplaukuši tādi ķīniešu uzņēmumi kā meklētājprogramma Baidu, ziņojumapmaiņas lietotne WeChat un sociālo mediju vietnes TikTok, Toutiao un Zhihu..

5 lietas, kas jums jāzina pirms ceļojuma uz Ķīnu

1. Tur tiešām nav Google

Var paiet zināms laiks, lai iegrimtu, bet Google ir pilnībā bloķēts Ķīnā. Lai gan jūs varētu domāt, ka ceļojuma laikā varat iztikt bez Google meklēšanas faktiem, ko par Google Maps?

Nespēja izmantot populāro navigācijas lietotni ir tas, kas mulsina daudzus Ķīnas apmeklētājus. Lielākā daļa no mums paļaujas uz Maps, lai atrastu ceļu, it īpaši, kad atrodamies svešā valstī.

Ko tu vari darīt: Ir dažas iespējas, kad vismaz jāatrod ceļš. Jūs varat lejupielādēt Baidu kartes savā tālrunī vai piekļūstiet tulkošanas lietotnēm, piemēram Hanping vai Pleco lai palīdzētu jums lūgt norādes.

Šeit ir arī mūsu ceļvedis par piekļuvi Gmail Ķīnā.

2. Tu nevarēsi panākt savējo ar draugiem

Daudzi no mums paļaujas uz sociālo mediju un ziņojumapmaiņas lietotnēm, lai uzturētu ikdienas kontaktus ar draugiem un mīļajiem, nemaz nerunājot par mūsu ceļojuma biedriem ceļojuma laikā.

Diemžēl, Ķīnā ir bloķētas visas galvenās sociālo mediju vietnes un ziņojumapmaiņas lietotnes.

Ko tu vari darīt: Jūs varat lejupielādējiet Skype, kas darbojas Ķīnā, vai arī izlasiet mūsu ceļvežus par to, kā piekļūt Facebook Ķīnā vai kā izmantot Whatsapp Ķīnā.

3. Jūs nespēsit uzticēties lasītajām ziņām

Tāpat kā viss pārējais, ziņas Ķīnā tiek ļoti cenzētas. Lielākā daļa ārējo ziņu vietņu ir bloķētas, tostarp The New York Times, The Wall Street Journal, The Economist, Bloomberg, Reuters, Le Monde, Le Figaro un L’Equipe. Arī Wikipedia ir bloķēta.

Ķīnas laikrakstus (ieskaitot angļu vai citās valodās) ļoti ietekmē un dažreiz tieši kontrolē valdība. Tāpēc, iespējams, uzturēšanās laikā jūs, iespējams, nevarēsit piekļūt nozīmīgiem jaunumiem.

4. Jums kādu laiku būs jāaizmirst par iecienītākajām izrādēm

Netflix ASV un Hulu jau ir bloķēti visās valstīs ārpus ASV, tāpēc tas nedrīkstētu būt pārsteigums. Tomēr Ķīna bloķē arī citas straumēšanas vietnes, piemēram, YouTube.

Ko tu vari darīt: Par laimi ir ķīniešu alternatīva, ja vēlaties apmierināt vēlmi pēc video satura. Youku ir līdzīgs YouTube un tam var piekļūt bez problēmām, kaut arī tā saturam var būt nepieciešama kuratorija un cenzūra. Bet, ja tam ir jābūt YouTube, izlasiet mūsu ceļvedi par piekļuvi YouTube Ķīnā.

5. Viedtālrunis var nedarboties

Atkarībā no mobilās ierīces modeļa, jums varētu šķist, ka tas nedarbojas vispār kad tu ieradīsies. Tas notiek tāpēc, ka Ķīna izmanto dažādas mobilā tīkla frekvences nekā citās valstīs.

Ko tu vari darīt: Pirms došanās ceļā varat pārbaudīt, vai jūsu mobilā ierīce ir saderīga ar Ķīnas tīkliem. Ja tā ir, jums joprojām var būt jāaktivizē starptautiskā viesabonēšana vai iegādājieties ķīniešu SIM karti. Tā kā starptautiskās viesabonēšanas maksas parasti ir ļoti dārgas, labāka izvēle var būt SIM karte.

Lai uzzinātu vairāk, iepazīstieties ar mūsu ceļvedi viedtālruņa darbam Ķīnā.

Apiet ķīniešu cenzūru ar VPN

Jūs varat izvairieties no lielākās daļas šo problēmu, izmantojot VPN. VPN maskēs jūsu IP adresi, ļaujot jums to izdarīt apiet Lielisks ugunsmūris un piekļūstiet iecienītākajām lietotnēm un vietnēm.

Bet ir absolūti svarīgi izmantot pareizo VPN.

Pašlaik Ķīnā VPN ir nelikumīgi - izņemot valdības apstiprināti VPN, kas nav droši vai droši lietot. Vēl sliktāk, Lielais ugunsmūris ir izcili spēcīgs un lietpratīgs VPN trafika noteikšana un bloķēšana.

Labā ziņa ir tā, ka Ķīnā darbojas VPN. Mūsu ieteikums ir NordVPN.

NordVPN darbojas Ķīnā vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, tai nav neviena servera valstī, kas palīdz tai palikt nepamanītai. Otrkārt, tam ir speciāli apmulsuši serveri šo maskēšanās OpenVPN trafiku, tāpēc Lielais ugunsmūris nevar noteikt, ka izmantojat VPN.

Tā kā Ķīnā ir bloķētas VPN vietnes un lietotnes, atcerieties pirms došanās uzinstalējiet savu VPN. Bet, ja aizmirstat, nekrītiet panikā - ir veidi, kā atbloķēt vietnes Ķīnā, kad jau esat tur.

Turpmākais lasījums

Vai nevēlaties izmantot maksas pakalpojumu, lai atbloķētu saturu jūsu ceļojumu laikā? Šeit ir saraksts ar 5 labākajiem bezmaksas VPN Ķīnai.

Varat arī apskatīt mūsu pilnu bloķēto vietņu sarakstu Ķīnā vai izmantot mūsu rīku, lai pārbaudītu, vai vietnes reāllaikā ir bloķētas Ķīnā.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me