5 interneta riski, kas jāzina ceļojuma laikā


Neatkarīgi no tā, vai tas ir darīšana vai izklaide, daudziem ceļošana ir dzīves sastāvdaļa. Agrāk pirms ceļojuma mēs iesaiņojām pirmās nepieciešamības preces, piemēram, zobu suku, dažas drēbes un dažas skaidrā naudā atbilstošajā valūtā.

Tagad šim sarakstam varat pievienot arī klēpjdatorus, planšetdatorus un viedtālruņus.

Daudzos gadījumos tas nav izvēles jautājums, jums vienkārši ir vajadzīgas ierīces, lai paveiktu darbu vai uzturētu savienojumu, kamēr esat prom. Bet visam pievienotajam komfortam un pieejamībai, jūs esat daudz neaizsargātāks pret tiešsaistes draudiem.

Šis raksts izklāsta dodoties tiešsaistē, pastāv risks ceļot, kā arī kā nodrošināt personīgās informācijas drošību saskaroties ar briesmām.

1. Publiskais Wi-Fi

5 interneta riski, kas jāzina ceļojuma laikā

Vislielāko drošības apdraudējumu uz ceļa rada Wi-Fi. Īpaši nenodrošināts karstais punkts.

Problēma: Visiem patīk bezmaksas internets.

Savienojums ar publisko Wi-Fi, lai pabeigtu projektu, vai relaksējošas pastaigas laikā parkā ir ierasta prakse.

Tas, ko daudzi cilvēki neuzskata, ir tas šie tīkli ir medus kanāli noklausītājiem un hakeriem.

Savienojuma izveide ar publisko tīklāju nozīmē, ka ikviens var piekļūt jūsu sūtītajai un saņemtajai trafikai.

Vēl ļaunāk, ka jūs varat kļūt par identitātes zagļu upuriem; var tikt nozagta jūsu personiskā informācija vai pat var tikt nolaupīta jūsu identitāte.

Atrisinājums: Acīmredzot, izvairieties no nenodrošināta Wi-Fi!

Mobilais tīklājs vai USB zibatmiņa nodrošinās jūs tiešsaistē, nepakļaujot jūs riskam.

Ja publiskais Wi-Fi ir vienīgais jūsu veids, kā iegūt internetu, pievienojiet papildu drošības līmeni.

Virtuāls privātais tīkls šifrēs un novirzīs jūsu satiksmi, visu laiku nodrošinot pilnīgu privātumu. Turklāt, uzticams VPN darbosies nulles žurnālu politika, tas nozīmē, ka jūs neatstāsit digitālu nospiedumu, pat ja esat izveidojis savienojumu ar publisko Wi-Fi.

2. Viltus dublikātu tīklāji

Pat ja jūs jau iepriekš esat izmantojis noteiktu bezvadu tīklu un zināt, ka tas ir drošs, jūs joprojām varat nebūt drošs - un jūs nevarēsit identificēt draudus, kamēr nav par vēlu.

Problēma: Jūs varat pievilināt, ka jūs atdodat savu personisko informāciju.

Attēla scenārijs. Jūs jau desmito reizi uzturaties savā iecienītajā viesnīcā. Tagad visas jūsu ierīces atceras savu Wi-Fi un automātiski izveido savienojumu.

Pēc dažām stundām jūs sākat saņemt visa veida brīdinājuma ziņojumus no sociālajiem medijiem, Gmail utt. Izrādās, ka kāds ir piekļuvis jūsu personiskajai informācijai..

Kas notika?

Jūsu klēpjdators / mobilais tālrunis / kas jums ir, jūs apmulsināja kopētāja piekļuves punkts.

Ir pieejama programmatūra, lai atdarinātu jūsu saglabātos bezvadu tīklus.

Viens no galvenajiem ir ananāsi. Tas skenē 2,4 GHz joslu spektru, meklējot iecienītākos tīklus, un izliekas, ka tie ir.

Kad izveidojat savienojumu ar tīklu, kas, šķiet, ir tāds, kuru esat iepriekš saglabājis, jūs faktiski izveidojat savienojumu ar negodīgu piekļuves punktu. Jūsu izejošā informācija tagad ir tā apžēlojama, kas atrodas aiz neīstā savienojuma - un tā reti beidzas labi.

Atrisinājums: Pirms dodaties ceļā, likt ierīcēm “aizmirst” visus saglabātos tīklus.

Automātiskais savienojums ir lieliska funkcija, taču tikai privātiem tīkliem, kuriem jūs absolūti uzticaties. Piekļuves punktu manuāla pievienošana vēlāk ir galvassāpes, taču - ņemiet vērā to - piekļūt viltotam dublikāta tīklam ir daudz sliktāk.

Jūs varat arī pārbaudiet tīklu pie tiem, kas par to ir atbildīgi. Nekautrējieties - kā saka vecais teiciens, labāk droši nekā žēl.

3. Publisku datoru lietošana

5 interneta riski, kas jāzina ceļojuma laikā

Publiskie datori rada lielu risku jūsu interneta drošībai. Par laimi, šajās dienās tie ir mazāk izplatīti, taču ir vērts zināt devas un nē, ja, atrodoties savā laikā, ceļojumi.

Problēma: Ja publiskie bezvadu tīkli nopietni apdraud jūsu personīgo informāciju, tad publiskie datori ir vēl sliktāki.

Lai arī daži ir pietiekami muļķīgi, lai uzticētu viņiem slepenu informāciju, tas joprojām notiek laiku pa laikam.

Jūs nevarat garantēt, kas atrodas publiskajā datorā - sākot ar “labdabīgāku” ļaunprātīgu programmatūru un beidzot ar nopietniem draudiem, piemēram, atslēgu bloķētājiem un pikšķerēšanas programmatūru, iespējams, ka jūs arī atvērsit savus privātos failus ikvienam, kurš vēlas to apskatīt.

Īsumā, nelietojiet kontā, kad izmantojat publisku datoru.

Atrisinājums: Lai arī daudzās situācijās tas ir ļoti riskants, publiskie datori ir nekaitīgi, lppja neesat ierakstījis lietotājvārdu vai paroli.

Vienkārši izmantojot internetu, netiksiet atvērts jūsu personiskajai informācijai - ja ierobežosiet sesijas ar viegli pieejamu informāciju (darba laiks, transporta grafiki utt.) No uzticamiem avotiem, jūs sevi nepakļausit briesmām..

Ja jums nav citu iespēju un jums jāpiekļūst kontiem publiskā personālajā datorā, pārliecinieties, ka jūsu izmantotais pārlūks automātiski neuzglabā jūsu pieteikuminformāciju..

Tomēr drošākais veids ir izmantot VPN.

Šifrēto trafiku nebūs iespējams atšifrēt, padarot pārlūkošanu internetā daudz drošāku. Protams, jums tas būs jāsaņem pirms došanās uz viesnīcu vai interneta kafejnīcu - nesāciet visu abonēšanas procesu potenciāli inficētajā datorā.

4. Nepatikšanas uz robežas

paseŠie draudi neattiecas uz ļaunprātīgu programmatūru vai hakeriem - tie ir saistīti ar jūsu privātuma aizskaršanu.

Problēma: Dažiem tas var likties pārāk hipotētiski, bet tiem, kuri ceļot bieži vien pirmais jums pateiks, ka drošības kontrolpunkti var veikt vai sabojāt ceļojumu.

Ņemot vērā neseno kiberuzbrukumu pieaugumu un faktu, ka lielais vairums ceļotāju paņem vismaz viedtālruni, robežkontroles iestādēm nav nepieciešams attaisnojums, lai veiktu patvaļīgas jūsu elektronisko ierīču pārbaudes.

Piemēram, Amerikas Savienotās Valstis - kamēr ceļotājiem ir tiesības uz robežas, tāpat arī aģenti.

Viņi var lūgt jūsu paroles, aktivitātes sociālajos medijos un daudz ko citu. Noteikums “atbrīvojums no robežām” neļauj atsaukties arī uz 4. grozījumu, tāpēc jūs nevarat izmantot argumentu “nepamatota meklēšana”..

Jūs nevarat paredzēt, kas varētu notikt, bet būtība ir tāda ir ļoti bieži, ja tiek konfiscētas jūsu ierīces, tiek pārkāpts jūsu privātums un jūsu ceļojums, iespējams, tiek sagrauts.

Apvienotajā Karalistē jums pat nav jābūt “pamatotām aizdomām” par meklēšanu - un robežsargu darbinieki var turēt jūsu datus tik ilgi, cik viņi to uzskata par nepieciešamu.

Atrisinājums: Jūs ne vienmēr veiksit digitālo ierīču meklēšanu uz robežas, neskarot jūsu privātumu.

Teorētiski jums ir savas tiesības - jūsu ziņojumu saturs var netikt apskatīts, jūs varat brīvi izmantot vārda brīvību un jūs nevarat tikt diskriminēts.

Tomēr patiesībā jūsu ceļojums ir pilnībā atkarīgs no atbildīgā robežsarga, un daži to padarīs grūtāk nekā citi, bieži vien bez iemesla.

Atteikšanās izpildīt gandrīz nekad nav jūsu ceļš - jūsu ierīces var tikt konfiscētas, un jūs varat tikt aizturēts vai vispār aizliegts ieceļot valstī.

Var būt nepatīkami sevi pakļaut, ja vienīgais, kurā esat vainīgs, ir tehnoloģiju priekšrocību izmantošana 21. gadsimtā.

Viens no iespējamiem piesardzības pasākumiem ir ceļošana ar ierīcēm, kurās ir pēc iespējas mazāk sensitīvas informācijas - nav būtisku datu, nav saišu ar sociālajiem medijiem. Tas var būt neiespējami, ja dodaties komandējumā vai dzīvojat aizņemtu dzīvi tiešsaistē.

Ja tas tā ir, jums jācenšas novērst pēc iespējas vairāk digitālās pēdas - galu galā jums nav jāatstāj pēdas.

VPN piedāvā risinājumu, kas padara jūsu laiku internetā privātu. Tas jums nepalīdzēs, kad jums tiks lūgts norādīt paroles, taču vismaz tas pārbaudi samazinās līdz minimumam.

5. Piekļuve ierobežotam saturam

5 interneta riski, kas jāzina ceļojuma laikāCilvēki ceļojuma laikā bieži vēlas, lai viņu iecienītās vietnes un pakalpojumi būtu viņiem pieejami. Daudzos gadījumos izbraukšana no valsts robežām liegs piekļuvi kādam saturam, kas var netieši apdraudēt jūsu ierīces.

Problēma: Vietņu ģeogrāfiskie ierobežojumi ir problēma, bet gan drošība. Tomēr, tie var pārvērsties par draudiem ja sākat meklēt apšaubāmus veidus, kā tiem piekļūt.

Ātrā Google meklēšana parādīs daudzus “ātrus” un “bezmaksas” risinājumus.

Ja jūs kaut ko zināt par Interneta drošība tomēr, jūs tos ātri atpazīsit kā ēnas izkrāpšanu.

Bet daudziem momentāns lēmums izmēģināt “100% darba” metodi varētu izraisīt postošas ​​sekas jūsu klēpjdatorā vai mobilajā telefonā.

Jūsu vēlme skatīties amerikāņu televīziju ārpus štatiem vai iegūt ASV Netflix aizjūras var izraisīt ļaunprātīgas programmatūras invāziju un atstāt jūsu ceļojumā skābu garšu.

Atrisinājums: Mēs domājam, ka jūsu slepenās informācijas apdraudēšana un nolaupīšana, iespējams, nav jūsu ceļojumu segmentu sarakstā.

Jums vajadzētu izvairīties no uzticēšanās atbildēm uz jūsu problēmu, ko iegūstat internetā. Tā vietā izmantojiet proaktīvu pieeju - Ja vēlaties pārliecināties, ka ceļojumu laikā varat piekļūt ierobežotam saturam, iegūstiet stabilu VPN.

Neatkarīgi no tā, vai meklējat Gmail Ķīnā, Facebook Turcijā, WhatsApp Katarā vai ASV Netflix jebkurā pasaules malā, VPN ir izmēģināts un pārbaudīts veids, kā novērst ģeobloķēšanas problēmu, sniedzot jums visu piekļuvi, kuru jūs kādreiz vēlēsities vai vajadzēs.

VPN nodrošina jūs un jūsu ierīces drošībā uz ceļa

Kā redzat, virtuālie privātie tīkli ir labi aprīkoti, lai novērstu draudus, ar kuriem jūs varat saskarties, ceļojot.

Bet tikai ar VPN iegūšanu nepietiks - jums būs nepieciešams tāds, kas spēj aizsargāt jūsu digitālo privātumu, vienlaikus nodrošinot pilnīgu anonimitāti un neierobežotu piekļuvi internetam.

Uzziniet visu, kas jums jāzina par VPN pamatiem, izmantojot mūsu iesācēja ceļvedi.

Šeit ir norādītas dažas galvenās lietas, kas jums jāmeklē VPN, lai ceļotu:

 • Nulles žurnālu politika
  Jūsu privātums ir tikpat spēcīgs kā jūsu VPN reģistrēšanas politika. Pareizi saglabājot jūsu šifrētos datus ilgāku laiku, tādējādi pasargājot jūs no trešajām personām un valdībām. Tas arī garantēs, ka jūsu darbība paliek pilnībā privāta.
 • Pakalpojumu sniedzēja atrašanās vieta
  Ar to, ka ar VPN nepietiek ar politiku - atkarībā no pakalpojuma sniedzēja reģistrācijas vietas likumā var būt noteikts pienākums glabāt noteiktu informāciju un pēc pieprasījuma to atklāt. Visuzticamākie VPN darbojas valstīs, kas neietilpst piecās acīs, kur likumi nopietni apdraud interneta drošību.
 • Aizsardzības pasākumi
  Kad jūs meklējat labu VPN, obligāti jābūt tādām funkcijām kā iznīcināšanas slēdži un DNS noplūdes aizsardzība. Šāda veida funkcionalitāte nozīmē jums nevajadzēs uztraukties par ierīces noplūdi datiem, ja VPN pārtrauks šifrētu savienojumu.
 • Plašs serveru klāsts
  VPN efektivitāte ir atkarīga no pieejamajām servera vietām. Vairāk iespēju nozīmē vairāk serveru, kas atrodas tuvāk jums, un tas savukārt nodrošina ātrāku savienojumu neatkarīgi no tā, kur atrodaties.
 • Platformas atbalsts
  Ja izmantojat vairāk nekā viena veida ierīci, meklējiet VPN, kas ir savietojams ar vairākām platformām. Uzticami atbalstīs populārākos - no Windows, Mac un Linux līdz Android un iOS. Viņi arī piedāvās vienlaicīgus savienojumus vairākās ierīcēs.

Ja jums ir grūti izvēlēties darbam piemērotāko rīku, apskatiet mūsu rakstu par labākajiem ceļojuma VPN.

Nobeiguma vārdi

Tiešie vai netiešie riski jūsu digitālajai privātumam palielinās desmit reizes, kad esat ceļā. Zināšanas par tiešsaistes draudiem ir pirmais solis, lai no tiem veiksmīgi izvairītos.

Tas teica, jums nevajadzēs uztraukties par savu interneta drošību, ja ceļojuma laikā nēsājat sev līdzi VPN. Neatkarīgi no tā, vai tas ir klēpjdators, planšetdators vai mobilais tālrunis, varat ērti atpūsties, zinot, ka ir lēts un efektīvs rīks, kas ļauj aizsargāties, veicot uzņēmējdarbību vai baudot ainavu..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me