Kaip išvalyti kompiuterį atliekant 7 paprastus veiksmus


Aparatinės įrangos įsigijimas yra puiki pradžia - ir nors tai nėra daugelio iš mūsų prioritetas, jei nešiojate stalinį kompiuterį, nešiojamąjį kompiuterį ir periferinius įrenginius, padarysite stebuklus dėl jūsų greičio ir patikimumo..

Ar žinojai, kad sausis yra jūsų kompiuterio valymo mėnuo? Jei kurį laiką atidėjote, dabar puikus laikas susikreipti rankoves ir atsikratyti mašinos nuo jos šlamšto - viduje ir išorėje.

Dėl aiškaus plano bus lengva - skaitykite toliau, kad išmoktumėte „Mac“ ar asmeninį kompiuterį pasiekti maksimalią būklę!

1. Atsarginė kopija, atsarginė kopija, atsarginė kopija

Prieš kiekvieną valymą visada reikia šiek tiek pasiruošti. Su kompiuteriais jis niekuo nesiskiria - taigi prieš pradėdami trinti, būtinai pasidarykite atsarginę failų kopiją. Nepaprastai lengva atsikratyti kažko per klaidą.

Galite padaryti visą atsarginę kopiją naudodami programą arba tiesiog atsiskaityti už būtiniausius failus. Bet kuriuo budu, nukopijavę savo daiktus į išorinį diską, neprarasite svarbių dokumentų.

2. Vykdykite valymo programą

Nuostabu, kaip greitai jūsų kompiuteris gali būti užstrigęs laikinais failais, sausainiais ir kita nenaudinga griozde. Šių nemalonių smulkmenų pašalinimas yra tikras būdas padidinti jūsų kompiuterio našumą.

Šiais laikais kiekviename kompiuteryje yra tik disko valymo įrankis paleiskite jį, kad atsikratytumėte šlamšto.

Jei ieškote registro valiklio, mes rekomenduojame naudoti „CCleaner“ - tai nemokama ir daro puikų darbą. Be to, su juo galite išvalyti beveik viską, įskaitant naršykles ir įdiegtas programas.

SVARBU: Jei niekada negirdėjote apie registrą ar nežinote, kas tai yra, geriau palikite jį nepaliestą. Galite padaryti daugiau žalos nei naudos. Regi„stry“ valymai dažnai nebūtini, tačiau yra mažai vietos klaidoms ir galite sugadinti kompiuterį.

3. Ištrinkite failus, kurių jums nereikia

Kompiuteriai dažnai tampa daugybės failų, kurie prarado savo naudingumą, saugyklomis - vaizdais, laikmenomis ir programomis, kurių jums tiesiog nereikia. Netvarka sulėtina jūsų standųjį diską ir atmintį, todėl tiesiog atsikratykite jo.

Eikite per įdiegtas programas naudodami valdymo skydelį ir paklauskite savęs, kurias iš tikrųjų naudojate. Pašalinkite likusią dalį. Taip pat ištrinkite visus sąrankos failus - jau dabar jie yra pasenę.

Kitiems „Ctrl + D“ yra jūsų draugas. Tiesiog nepamirškite ištuštinti šiukšlinės, kai tik būsite baigę!

Suprantame, kad galbūt esate prisirišę prie savo juokingų kačių paveikslėlių arba nenorite kurti muzikos kolekcijos - jei taip yra, investuokite į išorinį diską ir išlaikykite savo mašinos lengvumą. Šie daiktai gali sukaupti labai greitai!

4. Rūpinkitės naršyklėmis

Visi naudojasi naršykle, mes visą laiką tikriname el. Paštą, ieškome dokumentų ar dirbame internete. Didelis išsipūtimas sulėtina dalykus ir daro jus mažiau efektyvius

Maža naršyklės priežiūra visiškai pakeis jūsų kompiuterį. Rezultatas bus bet kas greitesnis krovimo laikas į švaresnę virtualią darbo vietą.

Pažvelkite į savo žymes - išlaikykite tuos, kuriuos naudojate, o likusius ištrinkite. Sutvarkykite juos taip, kad galėtumėte greitai pasiekti, kai jums to reikia. Tada pereikite prie išsaugotų slaptažodžių.

Nors mes nerekomenduojame saugoti neskelbtinos paskyros informacijos naršyklėse, nedidelis užsakymas nebus klaidingas. Naudokite slaptažodžių tvarkytuvę - „Keychain“ („Mac“) ir „Windows Live ID“ (PC) ateina į galvą. Jei naudojate „Chrome“, nepamirškite išvalyti „Smart Lock“ (Nustatymai -> Pažengęs -> Slaptažodžiai ir formos -> Tvarkykite slaptažodžius).

Visada puiki idėja yra ištrinti ir naršyklės istoriją. Tai galite padaryti rankiniu būdu arba naudoti „viskas viename“ programą, kaip minėjome anksčiau.

Jei norite išbandyti naują naršyklę, tai yra geriausi (ir blogiausi) naršyklės saugumui užtikrinti.

4. Patikrinkite, ar nėra Malware

Virusai yra kenksmingi dėl daugelio priežasčių, ir jūs turėtumėte reguliariai nuskaitykite kompiuterį. Net jei prieš mėnesį patikrinote kenkėjišką programą, pasinaudokite šia proga ir padarykite tai dar kartą.

Naudokite pasirinktą antivirusinę programinę įrangą ir atlikite išsamų nuskaitymą - laukdami rezultatų galite atlikti kitus valymo darbus, pavyzdžiui, tvarkyti naršyklę fone.

Nepasikliaukite tik viena programa - rekomenduojame paleisti „MalwareBytes“ ar „Bitdefender“ po to, kad įsitikintumėte, jog viskas tvarkoje. Ne, „McAfee“ nėra gera saugumo programa, nesvarbu, ką jums sako „Adobe“.

6. Išleisk dulkes

Fiziškai valyti mašiną yra tiek pat svarbu, kaip sutvarkyti programinę įrangą. Reikia tik kelių mėnesių, kad jūsų gerbėjai sugautų nemažą kiekį dulkių - ir kiekvienas kompiuteris nekenčia dulkių.

Išvalę tiesiogines kompiuterio vidų išvengsite perkaitimo, o tai jūsų aparatinę įrangą ilgesnį laiką palaiko sveiką.

Staliniuose kompiuteriuose, Pirmiausia atjunkite maitinimo laidą ir atsukite kompiuterio šoną. Tada viską kruopščiai išvalykite. Nenaudokite dulkių siurblio! Ant purkštuko gali kauptis statinis krūvis, ir mes tikrai nenorime, kad kažkas girdėtų elektros srovę. Gaukite skardinę (ar dvi) suspausto oro, šiek tiek trinkite alkoholio, ir viskas bus gerai!

Nešiojamieji kompiuteriai gali būti šiek tiek sudėtingesni ir mes nerekomenduojame jų atidaryti, nebent jūs žinote, ką darote. Geros žinios yra tai, kad beveik visuose šiuolaikiniuose modeliuose yra dulkių nusiurbimo programa - naudokite ją. Norėdami užkirsti kelią greitam dulkių kaupimuisi ateityje, įsigykite sau aušinimo pagalvėlę, kad tarp nešiojamojo kompiuterio ir stalo būtų buferis.

7. Nepamirškite periferinių įrenginių!

Pagalvokite apie periferinius įrenginius, kaip apie jūsų kompiuterio išorinius organus - monitoriai yra akys, klaviatūros ir pelės yra galūnės, garsiakalbiai yra ausys ir tt Visi jie turi būti prižiūrimi, kad jie išliktų švarūs ir blizgūs, taip pat funkcionalūs..

Mes manome, kad jūs juos valysite daugiau nei kartą per metus. Šiek tiek šlifuoti niekada nėra bloga mintis, net jei praėjo vos savaitė nuo praėjusio karto.

SVARBU: Prieš valydami, būtinai išjunkite išorinius įrenginius ir atjunkite juos.

Pirmiausia pradėkite nuo viršutinio ekrano. Nenaudokite universalių ploviklių ar nieko, kas nėra skirta LCD / LED paviršiams. Ekrano servetėlės ​​yra geras (ir pigus) sprendimas. Jei jums tai nepatinka, visada galite įsigykite ekrano valymo rinkinį.

Baigę darbą su savo monitoriumi, judėkite žemyn, kol nebeliks nieko valyti! Nepamirškite kruopščiai nušluostyti, jei susiduriate su metaliniais paviršiais - nenorite, kad būtų dėmių!

Laikykite savo mašiną švarią ir prasmingą

Sausio mėnesį švęsime gerai organizuotus failus ir švaresnę aplinką savo kompiuteriams. Atlikite šiuos veiksmus ir jūsų sistema atrodys visiškai nauja.

Viskas užtrunka porą valandų. Visiškai naujas kompiuteris viduje ir išorėje!

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me