20 didžiausių visų laikų įsilaužimo išpuolių


Beveik teigiama, kad internetas pakeitė šiuolaikinį pasaulį tokį, kokį mes jį žinome. Nuo galimybės pasiekti informaciją iš bet kur mums tinkančios informacijos iki momentinės globalios komunikacijos, žiniatinklis padėjo formuoti labiau susietą pasaulį, kuriame laisvai sklinda idėjos, kultūra ir komercija.

Tačiau, kaip visuma George'as Lucasas įsivaizdavo „Žvaigždžių karuose“, gėrio, kurį sukūrė internetas, jėgos taip pat yra ir tamsioji. Nusikaltėliai, gangsteriai ir teroristai, nuolat veikiantys internetiniame tinkle, laisve ir galimybėmis nuolat naudojasi, todėl internetinis saugumas ir elektroniniai nusikaltimai yra vienas didžiausių XXI amžiaus socialinių rūpesčių..

Įsilaužimai užima svarbią vietą kibernetinių nusikaltimų panteone. Užimant šešėlinį skaitmeninį vyriausybės šnipų, politinių disidentų, nusikalstamų paauglių ir samdinių sukčių srautą, galimybė įsiveržti, užkrėsti, įsiskverbti, perimti ar sunaikinti kompiuterių tinklus iš tolo dažnai yra romantizuojama tiek, kiek apgaulinga visuomenės vaizduotėje. Įsilaužę į savo paslaptingus įgūdžius, įsilaužėlių darbai tampa pasaulinėmis antraštėmis ir yra filmų, televizijos dramų ir knygų tema..

20 didžiausių visų laikų įsilaužimo išpuolių

Nepaisant retkarčiais romantiško vaizdavimo, įsilaužimas kelia realią grėsmę. Nuo tapatybės vagystės iki didelių korporacijų IT sistemų sunaikinimo, kreditinių kortelių duomenų pavogimo iki kompromituojančio valstybės saugumo, įsilaužimas gali sukelti didžiulį trikdymą ir sukelti didžiulius finansinius padarinius. Taigi čia pateiktas 20 didžiausių iki šiol matytų įsilaužimo išpuolių, kaip jie buvo įvykdyti ir kokį poveikį jie padarė, tvarkaraštis..

1994 metai

Telefonų savininkai

Prieš net įsigalint internetui, ankstyvieji įsilaužėliai sukūrė techniką, vadinamą sukramtymu, kad galėtų naudotis aukšto tarifo tarptautiniais skambučiais, kuriuos būtų galima parduoti pelningai. Viename iš ankstyviausių internetinių įsilaužimų atvejų telefonų valdytojais save vadinanti gauja atnaujino šią techniką pavogdama tarptautinius skambučių kortelių kodus internete ir parduodama juos už 2 USD už vienetą..

Sukrečia

Suvokusi galimybes padidinti savo pelną, gauja ėmėsi nulaužti, pavogti ir parduoti viską - nuo asmeninių kreditų pranešimų iki FTB nusikaltimų įrašų, net vienu metu įsilaužusi į Baltuosius rūmus. Apskaičiuota, kad jų veikla uždirbo apie 1,85 milijono USD, kol trys gaujos buvo galutinai užgrobtos ir po penkerių metų įkalintos FTB duomenų bakstelėjime.

1995 metai

„Citibank“ / Vladimiras Levinas

Demonstruodamas visuotinį elektroninių nusikaltimų mastą, net kai žiniatinklis dar buvo tik pradinėje stadijoje, Rusijos programinės įrangos inžinieriui Vladimirui Levinui pavyko įsilaužti į Citibanko Niujorko IT sistemą iš savo buto Sankt Peterburge patogumo. Įėjęs jis leido leisti vykdyti nesąžiningas operacijas, o galiausiai perves maždaug 10 mln. USD į sąskaitas visame pasaulyje. Laimei, „Citibank“ užsiminė, kad kai kuri veikla atrodė įtartina, o daugelį sandorių stebėjo FTB. 1998 m. Po ekstradicijos į JAV Levinas buvo kalinamas trejiems metams. Didžioji dalis pavogtų grynųjų buvo išieškota, tačiau byloje buvo ankstyvas šūvis į lankus, įspėjant apie elektroninės bankininkystės operacijų pažeidžiamumą..

1999 metai

Melissos virusas

Šiais laikais dauguma iš mūsų žino apie vadinamųjų sukčiavimo apsimetant išpuoliais, kurie naudoja SPAM el. Laiškus virusams platinti, grėsmę. Tačiau 1999 m. Pasaulis palaimingai nežinojo apie šią galimybę, o tai Melissos plitimą padarė dar labiau niokojantį. Amerikiečių programuotojo, Davido Smitho, darbas „Melissos virusas“ buvo perkeltas į „Word“ dokumentą, pridėtą prie el. Pašto. Atidarius priedą, virusas ne tik užkrės pagrindinę sistemą, bet ir automatiškai persiųs el. Laišką pirmiesiems 50 žmonių, esančių aukos adresų knygoje. Rezultatas buvo virusas, kuris plinta taip greitai, kad kai kurie el. Pašto paslaugų teikėjai turėjo sustabdyti paslaugų teikimą, kol nebus rastas pataisymas.

2000 m

„MafiaBoy“

„MafiaBoy“ buvo internetinis ankstyvojo paauglių įsilaužėlio iš Kvebeko (Kanada), pavadinto Michaelu Calce, rankena. Archetipinių rūpesčių berniuko genijus, kuris pasinaudojo savo kompiuteriu kaip pabėgimą iš pasaulio, 2000 m. Vasario mėn. Calce pradėjo projektą „Rivolta“ - daugybę masinių išplatintų paslaugų atsisakymo (DDoS) atakų prieš kompanijas, įskaitant „Yahoo!“, „Fifa.com“, „Amazon“, „Dell“, „eBay“ ir CNN. Perkraunant įmonių serverius srautu iki to momento, kai jie buvo uždaryti, Calce sugebėjo įšaldyti operacijas keliose tarptautinėse korporacijose, prarasdamas jas maždaug 1,2 milijardo dolerių. Po to, kai jis buvo dar nepilnametis, sulaikytas tik 8 mėnesiai už nusikaltimą, Calce vėliau tvirtins, kad net neįtarė, koks bus išpuolio poveikis, tiesiog įvesdamas el. Pašto adresus į saugos įrankį, kurį jis atsisiuntė iš smalsumo..

2004 m

„Delta Airlines“ / Svenas Jaschanas

Dar vienas iš vienišų vilkų paauglių, besiskundžiančių iš savo miegamojo, kategorijoje, vokiečių kolegijos studento Sveno Jaschano atveju, šis sumaištis apėmė visos amerikiečių oro bendrovės „Delta“ IT sistemos sunaikinimą. 18 metų amžiaus ir gyvena su savo tėvais Jaschanas yra įskaitytas užrašęs „Sasser“ kirminą - save dauginantį, save platinantį virusą, kuris užpuolė pažeidžiamas „Microsoft Windows“ operacines sistemas. Manoma, kad visame pasaulyje buvo užkrėstos dešimtys milijonų kompiuterių ir padaryta žala iki 500 milijonų dolerių. Didžiausia auka buvo „Delta“, kuri buvo priversta atšaukti kelis transatlantinius skrydžius. Jaschanas galiausiai buvo sučiuptas, kai „Microsoft“ uždėjo 250 000 USD vertės premiją „Sasser“ autoriui.

2005 metai

Operacija Praturtėk

Per trejus metus keli dideli JAV mažmenininkų pardavėjai susidūrė su dideliais hakeriais, kurių tikslas buvo pavogti klientų kredito ir debeto kortelių duomenis, kad jie galėtų būti parduodami siekiant pelno. Visi šie išpuoliai buvo Alberto Gonzalezo ir jo gaujos, kurie naudojo SQL injekcijas, kad išnaudotų neužtikrintos įmonės „WiFi“ trūkumus, darbas..

Operacija Praturtėk

Manoma, kad vienas didžiausių tapatybės vagystės pavyzdžių istorijoje, manoma, kad „Gonzalez“ pavogė daugiau nei 140 milijonų kortelių iš mažmenininkų, įskaitant „TJX“, „Barnes“. & Manoma, kad vien tik „TJX“ ir „Hannaford Bros“ išpuoliai kiekvienam padarė po 250 milijonų dolerių žalos. Gonzalezas galiausiai buvo sučiuptas ir kalintas 20 metų.

2006 m

Operacija „Shady RAT“

Be finansinės naudos įsilaužimo, internetinio šnipinėjimo pasaulis sulaukia daugiausiai dėmesio pagrindinėse naujienose. Tačiau atsižvelgiant į nacionalinių vyriausybių dalyvavimą ir kylančius diplomatinius / žvalgybinius jautrumus, dažnai yra labai sunku gauti tikras istorijas apie šį įsilaužimo ženklą. Operacija „Shady RAT“ yra išpuolių, nukreiptų į įvairias organizacijas iš 14 skirtingų šalių, serija. Kaltas pirštas nukreiptas į Kiniją, daugiausia remiantis tuo, kad TOK ir Pasaulio antidopingo agentūra buvo nulaužtos rengiantis 2008 m. Olimpinėms žaidynėms. Tačiau niekas negali būti tikras ir visi tikrai žino, kad išpuoliai naudojo tą patį nuotolinės prieigos metodą, kad galėtų valdyti aukų kompiuterius, ir kad pavogta informacija greičiausiai nebuvo susijusi su finansiniais motyvais..

2007 metai

Iceman

Klasikinis kibernetinio dvigubo agento pavyzdys Maxas Ray'as Butleris dieną dirbo garbingą darbą kaip IT saugumo konsultantas ir buvo taip gerai gerbiamas šioje srityje, kad su juo netgi konsultavosi FTB. Naktį Butleris buvo „Iceman“, produktyvus įsilaužėlių ir lynchpinų veikėjas šešėliniame skaitmeniniame požemyje. Galiausiai Butleris buvo areštuotas 2007 m. Ir vėliau buvo pripažintas kaltu dėl dviejų milijonų kreditinių kortelių pavogimo, panaudodamas juos 86 milijonų dolerių vertės pirkiniams. Jis taip pat buvo įtariamas veikiantis vadinamuoju „Carders Market“ - skaitmeniniu forumu, kuriame buvo galima nusipirkti ir parduoti internetinę kontrabandą..

Estija DDoS

Iki šiol nebuvo daug atvejų, kai skaitmeninis šnipinėjimas įsivėlė į atvirą kibernetinį karą, tačiau tai teisingai apibūdina tai, kas nutiko Estijai 2007 m. Balandžio ir gegužės mėn. Per tris savaites DDoS atakų banga užklupo bangą. serveriai, kurie valdė šalies vyriausybę, žiniasklaidą, švietimą ir bankų infrastruktūrą, kenkia ekonomikai, viešosioms paslaugoms ir kasdieniam gyvenimui. Kaltas pirštas buvo nukreiptas į Rusiją, nes abi šalys buvo įsivėlusios į diplomatinę eilę dėl sovietų karo memorialo pašalinimo iš Baltijos valstybės sostinės Talino. Tačiau, kaip dažnai nutinka šiuose įvykiuose, niekada nebuvo rasta jokių konkrečių įrodymų.

2008 metai

Conficker

„Conficker“ virusas yra vienas garsiausių ir keisčiausių visų laikų kenkėjiškų programų. Atrastas 2008 m., Nėra visiškai tikras, iš kur jis atsirado, kas jį programavo ar kiek laiko jis egzistavo. Tai taip pat pasirodė nepaprastai sunku pašalinti, o po daugelio metų vis dar užkrėtė sistemas visame pasaulyje. „Conficker“ padarė tokį sumanų dėl to, kad plintant jis surišo užkrėstas sistemas ir sudarė vis augantį robotuką, kurio viršūnėje greičiausiai buvo apie 9 milijonai prietaisų visame pasaulyje. Sprogdintojai dažniausiai naudoja robotus, kad paleistų DDoS atakas, pavogtų duomenis ir suteiktų nuotolinę prieigą prie atskirų mazgų. Tačiau Confickeris buvo toks paslaptingas, kad, nepaisant to, kad jis sukūrė miegančią gigantę, galinčią sunaikinti neapsakomą sumaištį internete, jis niekuomet nebuvo naudojamas kitam, nei nuolat skleisti. Galbūt galų gale tai buvo tik to, kas įmanoma, demonstravimas.

2010 metai

„Stuxnet“

Yra daugybė dokumentais patvirtintų atvejų, kai vyriausybės naudoja kenkėjiškas programas gana konkretiems kariniams tikslams pasiekti. Viena iš jų buvo „loginė bomba“, kurią tariamai CŽV panaudojo 1982 m., Kad sugestų Sibiro dujų tiekimo vožtuvai, sukėlę didžiulį sprogimą. Kitas su JAV susijęs pavyzdys yra „Stuxnet“ kirminas, aptiktas 2010 m. „Stuxnet“ buvo tiksliai sukurtas užkrėsti ir užpulti „Siemens“ pramoninius valdytojus. Jis buvo atsakingas už 1000 branduolinių centrifugų Irane sunaikinimą - sunaikindamas penktadalį šalies branduolinių pajėgumų. Nors dar niekas nepripažino atsakomybės, nereikia daug fantazijos, kad suprastume, kodėl viruso kilmė yra susijusi su JAV ir Izraeliu.

2011 metai

Epsilonas

Pradėjus tai, kas tapo juodaisiais metų įsilaužimo išpuolių prieš didžiausias korporacijas metais, 2011 m. Kovo mėn. Buvo nulaužta didžiausia pasaulyje el. Pašto rinkodaros įmonė „Epsilon“. „Epsilon“ vykdo kampanijas daugiau nei 2000 prekės ženklų visame pasaulyje, įskaitant mėgstamus „Marks“ & „Spencer“ ir „JP Morgan Chase“, kasmet tvarkanti apie 40 milijardų el. Laiškų. Matyt neatsižvelgdamas į ankstesnių išpuolių riziką, „Epsilon“ pagaliau tapo ietimi sukčiavimo išpuolių auka - kenkėjiškų programų, kurios į sistemą pateko per kenkėjišką el. Laišką, maskuojamo kaip autentiško ryšio dalis, auka. Padarę pažeidimą, užpuolikai galėjo išsiaiškinti maždaug penkių milijonų žmonių vardus ir el. Pašto adresus - tai nėra tik vienas didžiausių visų laikų duomenų pažeidimų, bet užtenka įmonei kainuoti nuo 225 iki 4 milijardų dolerių..

„Playstation Network“

2011 m. Balandžio mėn. „LulzSec“ įsilaužėlių sindikato nariai pažeidė „Sony Playstation Network“. Žaidėjai, bandantys prisijungti, kad galėtų žaisti internete su draugais, buvo sutikti pranešimu, kuriame sakoma, kad sistema buvo laikinai uždaryta dėl techninės priežiūros. Bet iš tikrųjų įvyko tai, kad įsilaužėliai sistemingai įsilaužė į savo kelią naudodamiesi „Sony“ saugos protokolais, gaudami prieigą prie asmeniškai identifikuojamos informacijos apie 77 milijonus vartotojų abonementų..

„Playstation“ tinklas

Galų gale „Sony“ turėjo pripažinti, kad turi rimtą problemą, ir buvo priversta 20 dienų uždaryti tinklą, kurio numatomos išlaidos siekia 171 mln. USD..

Komodo

Saugos sertifikatai yra svarbi patikrinimo proceso dalis, patvirtinanti, kad svetainės, kurias žiūrite internete, yra būtent tokios, kokias jie sako. Tai yra kodo bitai, pridedami prie svetainės URL, ir juos generuoja trečiųjų šalių teikėjai, kad užtikrintų autentiškumą. Vienas iš tokių paslaugų teikėjų yra „Comodo“. Tačiau 2011 m. Įsilaužėlis pateko į „Comodo“ sistemą ir sugebėjo suklastoti sertifikatus tokiems el. Pašto paslaugų teikėjams kaip „Yahoo“, „Google Gmail“ ir „Microsoft Hotmail“. Naudodamas šiuos kodus, jis galėjo apgauti vartotojus, galvodamas, kad jie yra tikroje el. Pašto platformoje, kai tuo tarpu jie siųsdavo el. Laiškus tiesiai į jį. Atsakomybę prisiėmė vienišas vilkų įsilaužėlis iš Irano, tačiau išpuolis yra vienas didžiausių internetinių ryšių saugumo pažeidimų..

„CitiGroup“

Apibendrinus masines kibernetines atakas, kurios 2011 m. Tapo antraštėmis, išpuolis prieš finansinių paslaugų teikėją „CitiGroup“ pasižymėjo prastu saugumu, kurį atskleidė bendrovės internetinėse platformose. Pakartoję URL keitimo būdą, kai kreditinės kortelės klientai įvedė galiojantį vartotojo vardą ir slaptažodį, įsilaužėliai galėjo pasiekti daugiau nei 200 000 žmonių paskyras, pavogti vardus, adresus ir sąskaitų numerius ir uždirbti iš 2,7 mln. Ši ataka, plačiai laikoma katastrofiška pagrindinio saugumo nesėkme, pabrėžė, kaip dauguma atakų kyla dėl internetinės infrastruktūros trūkumų..

2012 metai

Saudo Arabijos „Aramco“

Dėl susijusio komercinio jautrumo yra gerai žinoma, kad apie daugelį didelių įsilaužimų išpuolių nepranešta, nes stambios įmonės užverčia faktus, siekiančius apsaugoti savo reputaciją. Vienas iš pavyzdžių - masinis išpuolis prieš naftos firmą „Saudi Aramco“ 2012 m., Apie kurį nepranešta visiškai, kol po kelerių metų pradėjo sklisti informacija. Matyt, pradėtas sukčiavimo apsimetant ar sukčiavimo apsimetant priepuolis, nežinomiems įsilaužėliams suteikė visišką prieigą prie bendrovės IT sistemų, sukrečiant organizaciją, kontroliuojančią 10 procentų pasaulio naftos atsargų. Visam tinklui visiškai užšalus, įmonei teko rankomis valdyti milžinišką pasaulinį platinimą, o pašėlusio peštynių pjovimo kompanijos atstovai, išsiųsti į Rytų Aziją, nusipirkti 50 000 naujų serverių - padidindami serverių kainas visame pasaulyje..

2013 metai

„Spamhaus“

Kibernetinių nusikaltimų istorijoje gausu pramoninio sabotažo pavyzdžių, nors dauguma kitų šio sąrašo pavyzdžių yra pikti ar maištaujantys jauni įsilaužėliai, išleisdami nusivylimą tuo, ką jie mato kaip didžiųjų korporacijų blogybes. „Spamhaus“ atvejis šiek tiek kitoks. „Spamhaus“ yra viena didžiausių pasaulyje šlamšto kovojančių paslaugų, palaikanti serverių, žinomų kaip nepatikimo turinio šaltinius, sąrašus, kuriuos el. Pašto paslaugų teikėjai gali naudoti norėdami filtruoti tai, kas patenka į gautuosius. Kai „Spamhaus“ į sąrašą įtraukė olandų prieglobos paslaugą „Cyberbunker“, visas pragaras atslūgo. Apkaltinęs „Spamhaus“ nepagrįstu cenzūra, „Cyberbunker“ atkeršijo po didžiulės DDoS atakos - toks didelis, kad neužšaldė tik „Spamhaus“ operacijų, jis sulėtino interneto ryšius visoje Europoje.

Pasaulinio banko sukčiavimas sukčiavimu

„Spear phishing“ ataka uždirba kenkėjišką programinę įrangą sistemoje, naudodamas šlamšto el. Paštą, kaip ir įprasta sukčiavimo apsimetant ataka. Skirtumas yra tas, kad sukčiavimo sukčiavimo išpuoliai tampa daug ilgesni, kad jų el. Paštas atrodytų tikras ir nekenksmingas imituojant pripažintus, patikimus šaltinius. Manoma, kad nuo 2013 m. „Pharked phishing“ atakų banga, nukreipta į didžiuosius pasaulio bankus ir finansų įstaigas, pavogė iki 1 milijardo JAV dolerių. Po dvejų metų išpuolis galiausiai buvo aptiktas ir atsektas iš Rusijos veikusių organizuoto nusikalstamumo sindikatų. Išpuolyje naudojama kenkėjiška programinė įranga, leidusi įsilaužėliams apsimesti banko darbuotojais pervedant lėšas, mėnesiais sėdėjo IT sistemose, siųsdama nusikaltėliams neskelbtinus duomenis, ir buvo tokia sudėtinga, kad gaujoms netgi leido stebėti, kas vyksta. banko skyriuose per internetines kameras.

2014 metai

„Mt Gox Bitcoin Exchange“

Vadinamoji kriptovaliutos „Bitcoin“ pati išrašo sąskaitą už mokėjimo sistemą, kurios negalima užblokuoti, įšaldyti ar cenzūruoti. Tačiau tai nereiškia, kad jis yra apsaugotas nuo nepageidaujamo kibernetinių nusikaltėlių dėmesio. „Bitcoin“ valdo daugybę mainų, tai yra internetinės svetainės, kuriose žmonės gali pakeisti įprastą valiutą į „Bitcoin“. 2014 m. Vasario mėn. „Mt Gox“ birža, tuo metu didžiausia pasaulyje, staiga nutraukė prekybą.

Bitcoin

Paaiškėjo, kad keitykla buvo bankrutavusi dėl maždaug 460 milijonų dolerių vertės „Bitcoin“ valiutos vagystės, tikriausiai per kelerius metus. Atlikus tyrimą buvo nustatyta, kad įsilaužėliai įsilaužė į „Mt Gox“ klientų duomenų bazę, pavogdami 60 000 žmonių vartotojo vardus ir slaptažodžius ir naudodamiesi jais pateko į sistemą, kad pavogtų valiutą..

2016 metai

Bangladešo banko „Heist“

Tai, kas būtų buvę didžiausias istorijoje bankų apiplėšimo atvejis internete ar kitu būdu, galiausiai buvo panaikintas pačiais paprasčiausiais būdais - dėl keistos apgaulingos operacijos klaidos sukėlė budraus darbuotojo įtarimus. Tačiau Bangladešo banko atstovas pasižymėjo tuo, kaip užpuolikai pateko į banko IT sistemas. Istorija sukėlė didžiulį susirūpinimą, nes užpuolikai sugebėjo nulaužti SWIFT pasaulinę pinigų pervedimų sistemą, suteikdami jiems galimybę laisvai išimti pinigus iš tariamai ypač saugios SWIFT sistemos. Atsakinga gauja planavo nuimti 950 milijonų dolerių, prieš tai jų dangą nuplėšė paprasta klaida. Jie vis tiek uždirbo 81 milijoną dolerių ir buvo susieti su kitais išpuoliais prieš bankus visoje Azijoje.

2017 metai

„WannaCry“

Pastaraisiais metais žymiai padidėjo vadinamosios išpirkos programos profilis. Paprastai išplatintos per sukčiavimo išpuolius, išpirkos programos dažniausiai užšąla arba perima kompiuterio valdymą, o nusikaltėliai reikalauja pinigų, kad viskas būtų grąžinta į normalią..

„WannaCry“ išpirkos programinė įranga

Vis dėlto „WannaCry“ išpuolis 2017 m. Gegužės mėn. Buvo kitoks. Tai buvo pirmasis žinomas išpirkos programinės įrangos, veikiančios per kirminą, pavyzdys, ty virusinės programinės įrangos dalis, kuri pati save replikuoja ir platina. „WannaCry“ išplito kaip gaisras, nukreipdamas dėmesį į senesnių „Windows OS“ versijų pažeidžiamumą, kurį, matyt, prieš keletą metų nustatė NSA (ir tylėjo). Per kelias dienas dešimtys tūkstančių įmonių ir organizacijų iš 150 šalių, įskaitant JK Nacionalinę sveikatos tarnybą (NHS), buvo užrakintos „WannaCry“ šifravimo būdu. Užpuolikai reikalavo 300 USD už kompiuterį, kad atrakintų kodą.

2018 metai

Facebook

Net didžiosios socialinės žiniasklaidos platformos gali būti nulaužtos. Rugsėjo 27 d. „Facebook“ buvo pažeista, kai įsilaužėliai išnaudojo tris klaidas, keliančias pavojų mažiausiai 50 milijonų vartotojų duomenims. Nors asmeninės žinutės ar kreditinės kortelės nebuvo imamos, „Facebook“ paskelbė, kad įsilaužėliai iš jūsų profilio puslapio gauna tokią asmeninę informaciją kaip jūsų vardas ir gimtasis miestas. Pasirodo, pažeidžiamumas pirmą kartą buvo įvestas dar liepą, o tai leido įsilaužėliams prieiti prie daugelio paskyrų prieigos raktų (galimybė prisijungti be slaptažodžio), tačiau „Facebook“ to nepastebėjo tik rugsėjį. Nors vartotojai nėra tikri, ar įsilaužėliai taip pat gavo prieigą prie „Facebook“ susietų paskyrų, pvz., „Instagram“, iš tiesų neaišku, kodėl įsilaužėliai nusprendė išnaudoti šias spragas, užuot atskleidę jas už klaidą.

Išvada

Nuo apmaudo kenčiančio jaunimo, turinčio talentą, eikvojimo iki organizuotų nusikalstamų sindikatų, kad būtų pralobta, per pastaruosius du dešimtmečius įsilaužimas padarė milžinišką trikdymą ir padarė žalos verslui, vyriausybei ir kasdieniam gyvenimui visame pasaulyje. Ir nors didžiausi išpuoliai neišvengiamai patraukia visų dėmesį, tikrai jie yra tik ledkalnio viršūnė. Įsilaužimai ir elektroniniai nusikaltimai yra kasdienė mūsų pasaulio realybė, sukurianti milijardo dolerių vertės juodosios rinkos pramonę.

Taigi ar yra koks nors būdas apsisaugoti nuo įsilaužėlių? Atsižvelgiant į labai modernius ir nuolat tobulėjančius jų metodus, tai labai sunku. Reaguodama į kibernetinių nusikaltimų grėsmę, interneto saugumo pramonė išaugo vienodai didelė ir moderni, todėl turės nuolat augti ir prisitaikyti. Paprastiems vartotojams ši žinia yra tokia: nuolat stebėkite savo sistemos atnaujinimus, įsitikinkite, kad ugniasienės ir antivirusai yra tinkami pagal paskirtį ir pasenę, saugokitės šlamšto el. Laiškų ir būkite budrūs dėl keistų nutikimų, susijusių su jūsų kompiuteriu..

Tau taip pat gali patikti:

  • Kaip patikrinti savo VPN saugumą
  • Kaip padaryti VPN neaptinkamą ir apeiti VPN blokus
  • Kas yra VPN žudymo jungiklis ir kodėl jūs turite jį naudoti
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me